ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
27.06.2019

Dne 25. června proběhl na obou stupních základní školy projektový den, jehož cílem bylo upevnit znalosti a dovednosti žáků při vzniku mimořádné události. Ráno budovou druhého stupně otřásl výbuch, následovala evakuace a příjezd jednotek hasičů, kteří provedli potřebná opatření a vynesli zraněné. Jednalo se o cvičný zásah Sboru dobrovolných hasičů Dolní Poustevna a Vilémov. Následně se žáci přesunu…

Zobrazit celý článek


27.06.2019

Svátek dětí oslavili žáci 2. třídy ve sportovní hale, kam byli pozváni třídní učitelkou. V sobotu 1. června se v ranních hodinách všichni sešli před školou 1. stupně a natěšení na pohybové hry a soutěže vyrazili k hale. Smyslem společně stráveného dopoledne byla ale prvořadá zábava, radost z pohybu, utužení kolektivu a vytvoření pevnějších vazeb ve třídě. Mgr. Jana Bryndová

Zobrazit celý článek


26. ročník Šluknovské ligy je už minulostí

19.06.2017 14:41

Dne 14.6.2017 se konalo poslední kolo 26. ročníku Šluknovské ligy (ŠL) v atletice. Toto kolo pořádala ZŠ Tyršova Rumburk na nově zrekonstruovaném atletickém stadionu v Rumburku. Soutěžilo se ve 4 kategoriích: starší žáci a žákyně, mladší žáci a žákyně a v těchto disciplínách: skok daleký, běh 60 a 100m, hod kriketovým míčkem, vrh koulí a štafety 4 x 60m 

Naši školu reprezentovali:

Aneta Marková – 8.tř., Karolína Frýdová – 9.tř., Tereza Váňová – 8.tř., Julie Vodrážková – 7.tř., Martin Kuchař – 9.tř., Hana Dangová – 7.tř., Jan Bareš – 8.tř., Jakub Pavlovič – 7.tř., Štěpán Šmat – 7.tř., Linda Luu  –  6.tř., Mirek Šimek – 6.tř., Veronika Koubková – 6.tř.

 

Pořadí atletiky:

       1.-2. ZŠ U Nemocnice Rbk

       1.-2. ZŠ Tyršova Rbk

  1. ZŠ Šluknov                                                                           
  2. ZŠ Mikulášovice
  3. ZŠ Dolní Poustevna        
  4. ZŠ Jiříkov

                         

Celkem je během školního roku 6 turnajů a každá škola pořádá jeden (kopaná – Dolní Poustevna, přehazováná – Mikulášovice, košíková – Šluknov, florbal – Rumburk U Nemocnice, vybíjená – Jiříkov, atletika – Rumburk Tyršova). V letošním roce byla soutěž velmi vyrovnaná - viz. konečná tabulka ŠL. Celkovému vítězi ŠL byl letos poprvé předán Putovní pohár ŠL, o který budou školy v příštích ročnících soutěžit.

 

Celkové pořadí 24. ročníku ŠL po 6 turnajích:  

       1.     ZŠ Tyršova Rbk – 28 b.     

  1.     ZŠ U Nemocnice Rbk - 23 b.
  2.     ZŠ ZŠ Jiříkov – 21 b.           

       4.-5.  ZŠ Mikulášovice – 19 b.                                                                                                                                          

       4.-5.   ZŠ Dolní Poustevna – 19 b.

  1. ZŠ Šluknov - 17 b.

 

Ředitel ŠL -  Mgr. Pavel Kramer

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu