ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
24.01.2020

Ve čtvrtek 23. ledna 2020 se konalo třetí kolo soutěže DUHA. Tentokrát jsme jeli až do Varnsdorfu na zimní stadion. Základní škola Varnsdorf připravila pro soutěžící 3 disciplíny: „opičí“ dráhu, závodní okruh a turnaj v hokeji. Disciplín se zúčastnili tito žáci: Tereza Pavlovičová, Petra Vlasáková, Alena Čáchová, Jirka Kramer, Tomáš Jírovský a Marie Salabová. Naši soutěžící se velmi snažili a tak …

Zobrazit celý článek


23.01.2020

Vánoce, vánoce odcházejí, a tak nám nastal opět čas prohlídky betléma. Tentokrát jsme vyrazili ze třídou Sluníček ne do našeho místního kostela, ale linkovým autobusem do Rumburka. V muzeu jsme měli možnost prohlédnout si betlémů hned několik – např. keramické, dřevěné, papírové, z kukuřičného šustí, z perníku, od dětí i dospěláků. Nechyběl ani historický, sto let starý. Na závěr se pak děti zapoj…

Zobrazit celý článek


26. ročník Šluknovské ligy je už minulostí

19.06.2017 14:41

Dne 14.6.2017 se konalo poslední kolo 26. ročníku Šluknovské ligy (ŠL) v atletice. Toto kolo pořádala ZŠ Tyršova Rumburk na nově zrekonstruovaném atletickém stadionu v Rumburku. Soutěžilo se ve 4 kategoriích: starší žáci a žákyně, mladší žáci a žákyně a v těchto disciplínách: skok daleký, běh 60 a 100m, hod kriketovým míčkem, vrh koulí a štafety 4 x 60m 

Naši školu reprezentovali:

Aneta Marková – 8.tř., Karolína Frýdová – 9.tř., Tereza Váňová – 8.tř., Julie Vodrážková – 7.tř., Martin Kuchař – 9.tř., Hana Dangová – 7.tř., Jan Bareš – 8.tř., Jakub Pavlovič – 7.tř., Štěpán Šmat – 7.tř., Linda Luu  –  6.tř., Mirek Šimek – 6.tř., Veronika Koubková – 6.tř.

 

Pořadí atletiky:

       1.-2. ZŠ U Nemocnice Rbk

       1.-2. ZŠ Tyršova Rbk

  1. ZŠ Šluknov                                                                           
  2. ZŠ Mikulášovice
  3. ZŠ Dolní Poustevna        
  4. ZŠ Jiříkov

                         

Celkem je během školního roku 6 turnajů a každá škola pořádá jeden (kopaná – Dolní Poustevna, přehazováná – Mikulášovice, košíková – Šluknov, florbal – Rumburk U Nemocnice, vybíjená – Jiříkov, atletika – Rumburk Tyršova). V letošním roce byla soutěž velmi vyrovnaná - viz. konečná tabulka ŠL. Celkovému vítězi ŠL byl letos poprvé předán Putovní pohár ŠL, o který budou školy v příštích ročnících soutěžit.

 

Celkové pořadí 24. ročníku ŠL po 6 turnajích:  

       1.     ZŠ Tyršova Rbk – 28 b.     

  1.     ZŠ U Nemocnice Rbk - 23 b.
  2.     ZŠ ZŠ Jiříkov – 21 b.           

       4.-5.  ZŠ Mikulášovice – 19 b.                                                                                                                                          

       4.-5.   ZŠ Dolní Poustevna – 19 b.

  1. ZŠ Šluknov - 17 b.

 

Ředitel ŠL -  Mgr. Pavel Kramer

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu