ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
24.01.2020

Ve čtvrtek 23. ledna 2020 se konalo třetí kolo soutěže DUHA. Tentokrát jsme jeli až do Varnsdorfu na zimní stadion. Základní škola Varnsdorf připravila pro soutěžící 3 disciplíny: „opičí“ dráhu, závodní okruh a turnaj v hokeji. Disciplín se zúčastnili tito žáci: Tereza Pavlovičová, Petra Vlasáková, Alena Čáchová, Jirka Kramer, Tomáš Jírovský a Marie Salabová. Naši soutěžící se velmi snažili a tak …

Zobrazit celý článek


23.01.2020

Vánoce, vánoce odcházejí, a tak nám nastal opět čas prohlídky betléma. Tentokrát jsme vyrazili ze třídou Sluníček ne do našeho místního kostela, ale linkovým autobusem do Rumburka. V muzeu jsme měli možnost prohlédnout si betlémů hned několik – např. keramické, dřevěné, papírové, z kukuřičného šustí, z perníku, od dětí i dospěláků. Nechyběl ani historický, sto let starý. Na závěr se pak děti zapoj…

Zobrazit celý článek


ADVENT V DRÁŽĎANECH

10.12.2019 08:37

Poslední čtvrté setkání ze stávajícího projektu Odmalička se uskutečnilo v pondělí 9. 12. 2019. Vlakem jsme se s deseti předškoláky vypravili do adventně vyzdobeného města Drážďany, v Heidenau k nám přistoupilo deset německých dětí. Společně jsme prošli Pražskou ulicí na náměstí plné svátečně vyzdobených stánků. Prvním překvapením pro děti byla jízda vláčkem. Poté jsme se přesunuli k zámku a s průvodkyní hledali zámecký poklad. Po prohlídce jsme se pak tramvají přesunuly k dalšímu překvapení, a to do restaurace. Děti si pak formou bufetu mohly pochutnat na guláši, bramborovo brokolicové kaši s rybičkou či těstovinách s rajčatovou omáčkou a sýrem. Nechyběl ani předkrm v podobě zeleninového salátku a na závěr zmrzlinový desert. Zkrátka poslední setkání proběhlo svátečně, pohodově a kamarádsky. Další projekt, který chceme obě mateřské školy podat v lednu, se ponese v duchu turistiky.

Mgr. Jiřina Jirmanová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu