ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
23.03.2020

Ahoj děti, zdravíme vás i vaše rodiče. Doufáme, že se máte dobře, rodiče příliš nezlobíte, hezky si hrajete a společně užíváte čas. Pro zpestření volného času jsme se rozhodli, že vám budeme vkládat do záložky „Zábava na doma“, kterou najdete pod mateřskou školou na těchto stránkách, různé náměty a nápady. Podle nich můžete s dětmi pracovat. Tematicky se zaměříme na jaro – najdete tam úkoly na roz…

Zobrazit celý článekADVENT V DRÁŽĎANECH

10.12.2019 08:37

Poslední čtvrté setkání ze stávajícího projektu Odmalička se uskutečnilo v pondělí 9. 12. 2019. Vlakem jsme se s deseti předškoláky vypravili do adventně vyzdobeného města Drážďany, v Heidenau k nám přistoupilo deset německých dětí. Společně jsme prošli Pražskou ulicí na náměstí plné svátečně vyzdobených stánků. Prvním překvapením pro děti byla jízda vláčkem. Poté jsme se přesunuli k zámku a s průvodkyní hledali zámecký poklad. Po prohlídce jsme se pak tramvají přesunuly k dalšímu překvapení, a to do restaurace. Děti si pak formou bufetu mohly pochutnat na guláši, bramborovo brokolicové kaši s rybičkou či těstovinách s rajčatovou omáčkou a sýrem. Nechyběl ani předkrm v podobě zeleninového salátku a na závěr zmrzlinový desert. Zkrátka poslední setkání proběhlo svátečně, pohodově a kamarádsky. Další projekt, který chceme obě mateřské školy podat v lednu, se ponese v duchu turistiky.

Mgr. Jiřina Jirmanová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu