ADVENTNÍ POSEZENÍ

17.12.2019 08:19

Ve čtvrtek 12. prosince se na obou třídách sešlo celkem dvacet dětí v doprovodu rodičů, prarodičů i sourozenců k tradičnímu adventnímu posezení. Společně jsme si pokusili navodit tu správnou vánoční pohodu zpíváním vánočních písní a koled, hrou na hudební nástroje, vánočními hádankami, básničkami s pohybem. Do her se zapojili i rodiče, vytvořili jsme adventní věnec a svěřili jsme se se svými vánočními přáními. U stolečků si poté mohli všichni vytvořit vánoční dekoraci – stromečky, andělíčky, ozdobu, svíčku, adventní věnec, svícen, skřítka. Pro rodiče děti dopoledne připravily jednohubky a oříškové kuličky. Dospěláci se také snažili a donesli spoustu dobrůtek. Opravdovou adventní pohodu jsme podtrhli ochutnávkou, teplým čajem a příjemným klábosením.