Beseda s finančním poradcem pro 9. třídu

24.05.2019 08:41

V rámci výuky předmětu Finanční gramotnost se dne 7. 5. 2019 konala ve škole beseda s finančním poradcem, která měla vycházejícím žákům přiblížit finanční svět a pomoci se orientovat na finančním trhu.

Žáci byli seznámeni s praktickými životními situacemi, kdy se člověku vyplatilo znát své finanční možnosti a limity. Byly jim nabídnuty rady, kde hledat odbornou pomoc a na koho se v případě finančních problémů obrátit. Finanční poradce pan Lukáš Šír z Rumburku žákům vysvětlil z praktického pohledu termíny jako úvěr, úrok, exekuce, insolvence, objasnil jim, jak funguje banka, hypotéky, stavební spořitelny i nebankovní instituce, upozornil, čeho by se měli v budoucnu vyvarovat a na co se zaměřit při volbě banky.

Deváťáci se zájmem naslouchali a měli možnost klást i otázky, na které jim finanční poradce rád, pohotově a odborně odpovídal.

Lenka Mitošinková