Bottrop 2013

23.05.2013 13:21

Taneční skupiny Cheerleaders Stars Varnsdorf a Sunshine Dolní Poustevna se zúčastnily o víkendu Mistrovství Evropy v německém Bottropu 2013. Přes 5. 500 cheerleaders z 9 zemí bojovalo dva dny v soutěži v kategorii cheer a dance v nádherném prostředí zábavného rodinného parku Movie park .

Cesta autobusem ubíhala. Vyjeli jsme z Varnsdorfu ve 22.00 hodin a v sobotu ráno v 8.30 hodin jsme stáli před hlavní branou parku a čekali na registraci.

Po otevření parku v 10.00 hodin a slavnostním zahájení měla děvčata čas na atrakce a toho času řádně využila. Po druhé hodině odpoledne to začalo - malování, česání, oblékání rozcvičení atd… a pak to šlo jak na běžícím páse. V 15.10 hod. první zkouška na rozcvičovacím koberci, v 16.10 hod. zkouška naostro s hudbou a členy poroty a v 17.10 hod. před plnou halou, velkou porotou v krásném prostředí studia č. 7. Během hodiny a půl došlo na všechna naše vystoupení, což znamenalo: Pewwes Varnsdorf, junior Varnsdorf a pewwes Dolní Poustevna, každá skupina měla 2 vystoupení - 1x pompon dance a podruhé jazz dance .

V 19.30 hod. jsme byli unavení, ale plni očekávání vyhlášení výsledků v kategorii peewees a vyhlášení týmů, které se v neděli utkají o finále. Pak následoval odjezd asi 15 km do sportovní haly, kde jsme všichni spali společně s týmem z Dánska a z Německa .

V neděli po snídani v trávě na parkovišti u Movie parku jsme se rozešli na atrakce a užívali si všechny horské dráhy, volné pády, 4D kina, kaskadérské vystoupení, strašidelnou horskou dráhu, všechny druhy kolotočů, vodní dráhy atd… V 15.00 hodin jsme šli fandit našim juniorkám, které se probojovaly do nedělního finále. Po vyhlášení výsledků v 16.30 hodin jsme znova užívali atrakce až do 19.00 hodin, pak rychle do autobusu a návrat domů.

Výsledky :

Peewees Varnsdorf -

1. místo jazz dance kvalifikace ME v Paříži na podzim 2013

4. místo freestyle pompon dance

Peewees Sunshine Dolní Poustevna –

2. místo jazz dance

5. místo freestyle pompon dance

Junior Varnsdorf -

2. místo jazz dance + kvalifikaci do amerického Orlanda na Floridě 2014

6. místo freestyle pompon dance

Moc ráda bych poděkovala všem dívkám za vzornou reprezentaci obou měst jak Varnsdorf, tak Dolní Poustevna a samozřejmě hlavně našim hlavním sponzorům městu Varnsdorf, městu Dolní Poustevna.

Nesmím zapomenout i na další menší sponzory, kterým poděkujeme v dalším článku.

Za oba týmy hlavní trenér Vladařová Libuše