ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
14.06.2019

V úterý 11. 6. 2019 se 33 dětí z mateřské školy zúčastnilo vzdělávací akce se zaměřením na podporu přírodovědné gramotnosti. Děti v učebně druhého stupně se hravým, zábavným a hlavně poučným způsobem seznámily s taji vědních oborů jako fyzika a chemie. Děti sledovaly i se aktivně podílely na různých pokusech. Mgr. Jiřina Jirmanová Té samé akce se zúčastnili i žáci prvního a druhého stupně. Pan l…

Zobrazit celý článek


12.06.2019

Ve středu 5. 6. 2019 jsme se společně s osmáky vydali na třídenní výlet do města Staré Splavy. Po ubytování v chatkách jsme se šli smočit do nedalekého Máchova jezera. Druhý den jsme se vydali na zříceninu hradu Bezděz, kde jsme se díky zajímavému výkladu dozvěděli o historii hradu. Ve volném čase jsme hráli míčové hry.Třetí den nás čekala cesta domů. Ačkoliv se nám moc domů nechtělo, museli jsme,…

Zobrazit celý článek


Čím budu až vyrostu

27.06.2016 20:06

V opravdu horkém letním odpoledni jsme se v nevelkém počtu sešli na již tradiční zahradní slavnosti mateřské školy. Slavnost začala vystoupením předškoláků, kterým předcházelo krátké povídání paní ředitelky a pana starosty. Děti předvedly tanečky, písně a básničky na téma řemesel a povolání – představili se nám hasiči, policista, listonoš, učitelka, kuchařka, farmářka, doktorka, průvodčí.  Po vystoupení následovalo pasování na školáky – předání šerpy, knihy na rozloučenou a portfolia prací. Na předávání se aktivně účastnili paní ředitelka a pan starosta. Pro všechny byla připraveny různá tematická stanoviště – řezání dřeva, stavění zdi, stříkání zdravotní injekcí, sázení květin, vlaková zastávka, poštovní úřad, škola. Samozřejmě nechybělo občerstvení od maminek, o pitný režim se starala paní kuchařka, zmrzlinka po zdolání úkolů byla také zasloužená. Odvážní předškoláci pokračovali v oslavě až do rána. Paní učitelky Petra a Alena si s dětmi užily zahrady, vodní hrátky, noční putování, pozorování světlušek a hledání pokladu. Opravdu zmožení po sprchování, večeři se nebojácní nocležníci odebrali do postýlek a při četbě pohádky všichni spokojeně usnuli. Po sobotní snídani se děti rozešly domů. Je jen škoda, že si tak málo rodičů našlo čas a chuť přijít na naší zahradní slavnost.

Mgr. Jiřina Jirmanová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu