Čím budu až vyrostu

27.06.2016 20:06

V opravdu horkém letním odpoledni jsme se v nevelkém počtu sešli na již tradiční zahradní slavnosti mateřské školy. Slavnost začala vystoupením předškoláků, kterým předcházelo krátké povídání paní ředitelky a pana starosty. Děti předvedly tanečky, písně a básničky na téma řemesel a povolání – představili se nám hasiči, policista, listonoš, učitelka, kuchařka, farmářka, doktorka, průvodčí.  Po vystoupení následovalo pasování na školáky – předání šerpy, knihy na rozloučenou a portfolia prací. Na předávání se aktivně účastnili paní ředitelka a pan starosta. Pro všechny byla připraveny různá tematická stanoviště – řezání dřeva, stavění zdi, stříkání zdravotní injekcí, sázení květin, vlaková zastávka, poštovní úřad, škola. Samozřejmě nechybělo občerstvení od maminek, o pitný režim se starala paní kuchařka, zmrzlinka po zdolání úkolů byla také zasloužená. Odvážní předškoláci pokračovali v oslavě až do rána. Paní učitelky Petra a Alena si s dětmi užily zahrady, vodní hrátky, noční putování, pozorování světlušek a hledání pokladu. Opravdu zmožení po sprchování, večeři se nebojácní nocležníci odebrali do postýlek a při četbě pohádky všichni spokojeně usnuli. Po sobotní snídani se děti rozešly domů. Je jen škoda, že si tak málo rodičů našlo čas a chuť přijít na naší zahradní slavnost.