ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
27.06.2019

Dne 25. června proběhl na obou stupních základní školy projektový den, jehož cílem bylo upevnit znalosti a dovednosti žáků při vzniku mimořádné události. Ráno budovou druhého stupně otřásl výbuch, následovala evakuace a příjezd jednotek hasičů, kteří provedli potřebná opatření a vynesli zraněné. Jednalo se o cvičný zásah Sboru dobrovolných hasičů Dolní Poustevna a Vilémov. Následně se žáci přesunu…

Zobrazit celý článek


27.06.2019

Svátek dětí oslavili žáci 2. třídy ve sportovní hale, kam byli pozváni třídní učitelkou. V sobotu 1. června se v ranních hodinách všichni sešli před školou 1. stupně a natěšení na pohybové hry a soutěže vyrazili k hale. Smyslem společně stráveného dopoledne byla ale prvořadá zábava, radost z pohybu, utužení kolektivu a vytvoření pevnějších vazeb ve třídě. Mgr. Jana Bryndová

Zobrazit celý článek


Čím budu až vyrostu

27.06.2016 20:06

V opravdu horkém letním odpoledni jsme se v nevelkém počtu sešli na již tradiční zahradní slavnosti mateřské školy. Slavnost začala vystoupením předškoláků, kterým předcházelo krátké povídání paní ředitelky a pana starosty. Děti předvedly tanečky, písně a básničky na téma řemesel a povolání – představili se nám hasiči, policista, listonoš, učitelka, kuchařka, farmářka, doktorka, průvodčí.  Po vystoupení následovalo pasování na školáky – předání šerpy, knihy na rozloučenou a portfolia prací. Na předávání se aktivně účastnili paní ředitelka a pan starosta. Pro všechny byla připraveny různá tematická stanoviště – řezání dřeva, stavění zdi, stříkání zdravotní injekcí, sázení květin, vlaková zastávka, poštovní úřad, škola. Samozřejmě nechybělo občerstvení od maminek, o pitný režim se starala paní kuchařka, zmrzlinka po zdolání úkolů byla také zasloužená. Odvážní předškoláci pokračovali v oslavě až do rána. Paní učitelky Petra a Alena si s dětmi užily zahrady, vodní hrátky, noční putování, pozorování světlušek a hledání pokladu. Opravdu zmožení po sprchování, večeři se nebojácní nocležníci odebrali do postýlek a při četbě pohádky všichni spokojeně usnuli. Po sobotní snídani se děti rozešly domů. Je jen škoda, že si tak málo rodičů našlo čas a chuť přijít na naší zahradní slavnost.

Mgr. Jiřina Jirmanová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu