ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
29.06.2020

V pátek 26. 6. 2020 proběhlo již tradiční rozloučení deváťáků se základní školou v Centru setkávání. Poslední školní den se se šestnácti deváťáky rozloučili paní ředitelka Olga Diessnerová, starosta města Robert Holec, Vlasta Zbořilová – tř. uč. 1. – 5. třídy a Dana Tobišková – tř. uč. 6. – 9. třídy. Žákům přejeme hodně štěstí při dalším studiu.

Zobrazit celý článekČím budu až vyrostu

27.06.2016 20:06

V opravdu horkém letním odpoledni jsme se v nevelkém počtu sešli na již tradiční zahradní slavnosti mateřské školy. Slavnost začala vystoupením předškoláků, kterým předcházelo krátké povídání paní ředitelky a pana starosty. Děti předvedly tanečky, písně a básničky na téma řemesel a povolání – představili se nám hasiči, policista, listonoš, učitelka, kuchařka, farmářka, doktorka, průvodčí.  Po vystoupení následovalo pasování na školáky – předání šerpy, knihy na rozloučenou a portfolia prací. Na předávání se aktivně účastnili paní ředitelka a pan starosta. Pro všechny byla připraveny různá tematická stanoviště – řezání dřeva, stavění zdi, stříkání zdravotní injekcí, sázení květin, vlaková zastávka, poštovní úřad, škola. Samozřejmě nechybělo občerstvení od maminek, o pitný režim se starala paní kuchařka, zmrzlinka po zdolání úkolů byla také zasloužená. Odvážní předškoláci pokračovali v oslavě až do rána. Paní učitelky Petra a Alena si s dětmi užily zahrady, vodní hrátky, noční putování, pozorování světlušek a hledání pokladu. Opravdu zmožení po sprchování, večeři se nebojácní nocležníci odebrali do postýlek a při četbě pohádky všichni spokojeně usnuli. Po sobotní snídani se děti rozešly domů. Je jen škoda, že si tak málo rodičů našlo čas a chuť přijít na naší zahradní slavnost.

Mgr. Jiřina Jirmanová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu