ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
24.01.2020

Ve čtvrtek 23. ledna 2020 se konalo třetí kolo soutěže DUHA. Tentokrát jsme jeli až do Varnsdorfu na zimní stadion. Základní škola Varnsdorf připravila pro soutěžící 3 disciplíny: „opičí“ dráhu, závodní okruh a turnaj v hokeji. Disciplín se zúčastnili tito žáci: Tereza Pavlovičová, Petra Vlasáková, Alena Čáchová, Jirka Kramer, Tomáš Jírovský a Marie Salabová. Naši soutěžící se velmi snažili a tak …

Zobrazit celý článek


23.01.2020

Vánoce, vánoce odcházejí, a tak nám nastal opět čas prohlídky betléma. Tentokrát jsme vyrazili ze třídou Sluníček ne do našeho místního kostela, ale linkovým autobusem do Rumburka. V muzeu jsme měli možnost prohlédnout si betlémů hned několik – např. keramické, dřevěné, papírové, z kukuřičného šustí, z perníku, od dětí i dospěláků. Nechyběl ani historický, sto let starý. Na závěr se pak děti zapoj…

Zobrazit celý článek


Den bez aut

27.09.2016 10:03

Každým rokem si žáci v projektu Den bez aut připomínají a osvojují důležité a nepostradatelné informace z dopravní výchovy. V tomto školním roce tomu nebylo jinak. Projektový den proběhl

21. září 2016.

Na prvním stupni byly pro žáky připraveny zajímavé a poučné úkoly, které žáci 5. třídy zadávali smíšeným skupinám sestavené z žáků 1. – 4. tříd.

Úvodní společná část proběhla ve 4. třídě pod vedením uč. J. Bryndové, která žáky seznámila s programem a organizací celého dne. Poté se žáci ve skupinách přemístili na připravená stanoviště, která byla rozmístěná v prostorách budovy včetně tělocvičny.

Na dvanácti stanovištích skupiny společně plnily úkoly týkající se pravidel silničního provozu pro chodce a cyklisty. Žáci v průběhu dne řešili problémy, logicky uvažovali, všestranně a otevřeně komunikovali, spolupracovali a respektovali se navzájem.

V závěru dne žáci namalovali obrázky zachycující znečištěné životní prostředí auty a jinými dopravními prostředky.

Po vyhodnocení a udělení pochval všem zúčastněným byl projekt ukončen velikým potleskem.

Mgr. Jana Bryndová

Na druhém stupni probíhala první vyučovací hodina v jednotlivých třídách formou diskuse. Seznámili jsme se s významem tohoto dne a upozornili jsme na neudržitelný nárůst automobilové dopravy ve městech a na různé způsoby jeho řešení, např. podpora veřejné dopravy silniční i železniční, budování cyklostezek, zkvalitňování prostranství pro pěší a tak podobně.

Poté jsme se přesunuli k turistické základně, odkud žáci vyráželi ve skupinách na jednotlivá stanoviště, kde pod vedením učitelů 2. stupně a žáků deváté třídy plnili zadané úkoly. Ty byly bodované a první tři nejúspěšnější družstva získala drobné ceny. Na žáky čekala jízda zručnosti na kole; do pracovních listů přikreslovali vybavení kola za snížené viditelnosti; počítali, kolik času má řidič na to, aby se vyhnul chodci, který má modré či bílé oblečení a oblečení z reflexního materiálu; poznávali a zakreslovali dopravní značky; simulovali telefonát na záchrannou službu při dopravní nehodě; upevňovali své znalosti o bezpečnosti na pozemních komunikacích; rozhodovali, kdo má na zadaných křižovatkách přednost a učili se nazpaměť část písničky Auta od J. Uhlíře a Z. Svěráka.

Věřme, že kromě zábavy si žáci z tohoto dne odnesli i poznatky, které využijí v každodenním životě.

Mgr. Blanka Wernerová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu