ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
29.06.2020

V pátek 26. 6. 2020 proběhlo již tradiční rozloučení deváťáků se základní školou v Centru setkávání. Poslední školní den se se šestnácti deváťáky rozloučili paní ředitelka Olga Diessnerová, starosta města Robert Holec, Vlasta Zbořilová – tř. uč. 1. – 5. třídy a Dana Tobišková – tř. uč. 6. – 9. třídy. Žákům přejeme hodně štěstí při dalším studiu.

Zobrazit celý článekDen bez aut na I. stupni

07.11.2019 11:57

Každý školní rok začínáme projektem Den bez aut. Ani letos tomu nebylo jinak. K uskutečnění a naplnění cílů projektu byl na 4. 11. 2019 přizván tým silnič. bezpečnosti

z libereckého kraje. Protože jsou děti jedni z nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, vybral tento tým z široké škály dopr. výchovy čtyři důležité oblasti.

Okruhy, které jsou stále aktuální a pro prevenci bezpečného pohybu na silnicích našich dětí nezbytné. Formou výkladu s praktickými ukázkami a obrazové simulace spol. BESIP se žáci seznámili s první pomocí včetně demonstrace masáže srdce. Dále s bezpečnostními pravidly pro účastníky silničního provozu včetně reflexních prvků a správného usazení a zajištění cyklis. helmy na hlavě. V závěru měli žáci možnost vyzkoušet si správný zádržný systém neboli poutání do sedačky vozidla. Vyplňováním pracovních listů si zopakovali a upevnili získané informace z dopravní výchovy.

Krásně zpracovaný projektový den si všichni užili a byl pro mnohé přínosem.

Mgr. Jana Bryndová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu