ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
25.05.2020

Ahoj děti, přestože je již od pondělí 25. 5. mateřská škola druhý týden otevřená, některé z vás zůstávají doma. To ale vůbec nevadí. O hry, činnosti a zábavu nepřijdete. I nadále budeme posílat na stránky návody, náměty, pracovní listy a inspirace, hlavně pro děti s povinným posledním rokem předškolního vzdělávání. Vše najdete v záložce „Ve školce i doma“ pod mateřskou školou. Náměty budou korespo…

Zobrazit celý článek


06.05.2020

OTEVŘENÍ – po dohodě s ředitelkou školy a zřizovatelem se mateřská škola otevře v omezeném provozu od pondělí 18. 5. 2020 s docházkou pouze pro děti pracujících rodičů, děti samoživitelek a děti s IVP. Příchod dětí je stanoven od 6, 45 do 8 hodin, odchod dětí od 14 do 16 hodin s nutností dodržování rozestupů. Dále od 25. 5. 2020 bude MŠ otevřena i pro ostatní zapsané děti - při zvýšených hygienic…

Zobrazit celý článek


Den bez aut na prvním stupni

29.09.2013 20:27

Ve čtvrtek 26. 9. 2013 proběhl na naší škole projektový den nazvaný Den bez aut.

Žáci se rozdělili na dvě skupiny a zúčastnili se zajímavé besedy s policistou ČR. Prohlédli si vybavení policisty, vyslechli si, co vše musí policie řešit  a na závěr  této  besedy se každý osobně seznámil s daktyloskopií, což bylo velmi zajímavé.

V době, kdy probíhala beseda s první skupinou, druhá část žáků  se zabývala problematikou životního prostředí -  vliv automobilů na životní prostředí, jakým způsobem řidiči mohou ovlivnit životní prostředí  - jaké jsou dopady, druhy dopravy, která doprava je nejšetrnější vůči životnímu prostředí. Starší žáci měli provést anketu s řidiči, ale vzhledem k nepříznivému počasí k ní bohužel nedošlo.

 Protože většina žáků jezdí na jízdním kole, zařadili jsme i zajímavé dopravní hry na DVD , týkající se především cyklistů, řešení dopravních situací si žáci mohli vyzkoušet na interaktivní tabuli.

Ve zbývající části projektového dne někteří žáci vyráběli dopravní značky, někteří  kreslili obrázek na téma : Jak si představuji  ideální den bez aut nebo vymýšleli logo pro tento den.

Některé reakce dětí z projektového dne jsou zaznamenány v přiložené fotodokumentaci.

Mgr. Eva Žáková

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu