ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
24.05.2019

V rámci výuky předmětu Finanční gramotnost se dne 7. 5. 2019 konala ve škole beseda s finančním poradcem, která měla vycházejícím žákům přiblížit finanční svět a pomoci se orientovat na finančním trhu. Žáci byli seznámeni s praktickými životními situacemi, kdy se člověku vyplatilo znát své finanční možnosti a limity. Byly jim nabídnuty rady, kde hledat odbornou pomoc a na koho se v případě finanč…

Zobrazit celý článek


23.05.2019

Po několika přesunech termínu se nakonec v úterý 21. května uskutečnilo krátké, ale velmi pěkné setkání našich a sebnitzských žáků třetích tříd. Díky spolupráci se Schrödingerovým institutem si tyto mezinárodní týmy vyzkoušely několik zajímavých pohybových aktivit v hale. Všichni žáci prokázali, že pohyb a soutěžení je opravdu baví.  V závěru setkání jsme přátelům ze sousední školy ukázali, jak se…

Zobrazit celý článek


Den knihy

29.03.2019 11:17

Den knihy na II. stupni

Ve čtvrtek 21. března se na naší škole uskutečnil v pořadí již třetí projektový den a to Den knihy. Tentokrát jsme si pro žáky připravili čtenářské dílny. Jednotlivé třídy navštívili městskou knihovnu, kde si vybrali knihu a v diskuzi všem sdělili, podle čeho si ji vybrali. Paní Englerová pak každé třídě nabídla jeden zajímavý titul např. Hoši od Bobří řeky, My děti ze stanice ZOO. O knihách zajímavě vyprávěla a přečetla nám úryvky z nich. Na počítačích žáci vyhledávali informace o světovém dni knihy a autorských právech. Tvůrčí aktivitou bylo napsání příběhu pomocí obrázků. Práci nakonec mladí tvůrci  přepsali a ve třídě prezentovali. Zábavnou aktivitou bylo luštění piktogramů, ve kterých se skrývala česká přísloví. Některá žáci naopak do piktogramů převáděli. V závěru dne shrnuli všechny informace, náměty na velký plakát, který byl výstupem dne. Celý den žáci pracovali ve skupinách. Vznikly pěkné příběhy, závěrečné prezentace, příjemné dojmy jsme si odnesli z naší knihovny, pobavili jsme se při luštění. Všemi aktivitami jsme se snažili v dětech probudit zájem o knihu, četbu, literaturu. Vždyť kniha je přítel člověka.

Mgr. Zdena Kramerová

Den knihy na I. stupni

Den knihy proběhl v kmenových třídách. Žáci si nejdříve povídali o spisovatelích, malířích a ostatních profesích, které se podílejí na vydávání časopisů a knih. Četli úryvky ze známých knih, nejmladší žáci vyhledávali pohádkové postavičky, které znají z Večerníčků. Vyrobili různá leporela, pohádkové příběhy. Také si zahráli na redakci a vyrobili časopis, ve kterém formou různých kvízů a hádanek nás seznámili, jak se máme chovat v přírodě.

Jana Vomáčková

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu