ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
24.01.2020

Ve čtvrtek 23. ledna 2020 se konalo třetí kolo soutěže DUHA. Tentokrát jsme jeli až do Varnsdorfu na zimní stadion. Základní škola Varnsdorf připravila pro soutěžící 3 disciplíny: „opičí“ dráhu, závodní okruh a turnaj v hokeji. Disciplín se zúčastnili tito žáci: Tereza Pavlovičová, Petra Vlasáková, Alena Čáchová, Jirka Kramer, Tomáš Jírovský a Marie Salabová. Naši soutěžící se velmi snažili a tak …

Zobrazit celý článek


23.01.2020

Vánoce, vánoce odcházejí, a tak nám nastal opět čas prohlídky betléma. Tentokrát jsme vyrazili ze třídou Sluníček ne do našeho místního kostela, ale linkovým autobusem do Rumburka. V muzeu jsme měli možnost prohlédnout si betlémů hned několik – např. keramické, dřevěné, papírové, z kukuřičného šustí, z perníku, od dětí i dospěláků. Nechyběl ani historický, sto let starý. Na závěr se pak děti zapoj…

Zobrazit celý článek


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE

28.03.2018 14:31

Letošní den otevřených dveří na obou stupních základní školy byl koncipován trochu jinak než v předešlých letech. Důvodem je hledání optimálních časů a aktivit pro rodiče a přátele školy, které by vedly ke zvýšené návštěvnosti. Tradičně na 1. stupni bylo více rodičů a prarodičů, kteří chtěli vidět své děti ve školním prostředí. Někteří se přišli podívat nejen na zahajovací pěvecko-recitační vystoupení, ale vymezili si čas i na společné tvoření jarních dekorací. Děkujeme všem, kteří tak podpořili své děti i naše učitelky, vychovatelky a asistentky. Malé občerstvení, na kterém se podílely naše paní kuchařky, snad přišlo všem vhod. Na druhém stupni si žáci připravili s některými vyučujícími předvedení znalostí, schopností a aktivit a společně doufali, že o jejich finální dílo bude ze strany rodičů a veřejnosti přeci jen větší zájem. Přesto jsme přesvědčeni, že představení anglicky mluvících zemí - samozřejmě v angličtině, promítání fotografických hádanek našeho města, předvedení fyzikálních pokusů napříč ročníky, projekt nejstarších žáků o holocaustu i hry s hlavolamy přinesly radost i poznání všem, kteří dorazili. Děkujeme těm, kteří nelitovali času a výkony žáků si přišli prohlédnout.

Mgr. Marcela Králová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu