ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
01.04.2020

https://vyuka.lingea.cz/ Nově zpřístupněná stránka na procvičování gramatiky, slovní zásoby, konverzace, frází  i s výslovností :-)

Zobrazit celý článek


01.04.2020

Pomoc pro maminky s dětmi v celé ČR. Ekonáměty pro jarní tvoření vám pošleme na váš e-mail zdarma. Zabavte děti vesele a hravě. Stačí na e-mail ekoatelier@gmail.com zaslat zprávu „ŽÁDÁM O NÁPADY“.

Zobrazit celý článek


Den Zdraví

27.11.2018 20:48

Ve čtvrtek 22. 11. 2018 proběhl na druhém stupni ZŠ projektový den Den Zdraví. První dvě hodiny si každá třída upekla své štrůdly z jablek, které se urodily na školní zahradě. Další čtyři hodiny se třídy vystřídaly na různých stanovištích. Vytvářely potravinovou pyramidu v angličtině, doplňovaly testy o první pomoci a zdraví, zahrály si pohybové hry v tělocvičně, sledovaly dokument Z kola ven. Jan s nadprůměrnou inteligencí a jeho sestra Josefina s Downovým syndromem. Na příkladu Jana, Josefiny a jejich kamarádů mohly vidět, jak důležité je respektovat odlišnost druhých a jak velkou roli hraje citlivé chování ke komukoli, kdo se nějak vymyká průměru. Závěrem byla sladká tečka v podobě ochutnávky velmi zdařilých štrůdlů.

Bc. Dana Tobišková

Na první stupeň opět přijela paní Čapíková se svými přednáškami, tentokrát na téma první pomoc.

Žáci si postupně vyslechli přednášku. V praxi si vyzkoušeli např. obvázat spolužáka nebo stabilizovanou polohu. Mezi přednáškami v každé třídě probíhalo povídání o zdravém životním stylu, vyplňovaly se pracovní listy a některé třídy připravily výborný ovocný salát.

Byl to hezký den plný poznatků.

Hana Tesaříková

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu