ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
09.12.2019

Vánoční prázdniny

Zobrazit celý článek


08.12.2019

Dvojjazyčné písně, společné tvoření a obrázkové pexeso, které není třeba překládat – to vše vyplnilo dnešní setkání žáků třetích tříd ze základních škol v Dolní Poustevně a Sebnitz. Hlavními hrdiny tohoto dopoledne zůstávají ale zcela jistě Mikuláš, anděl a čert.  Obavy, radost a překvapení se dalo vyčíst z očí našich žáků, kteří tuto trojici dobře znají i z očí žáků z německé školy, kteří naši tr…

Zobrazit celý článek


Den zdraví

27.11.2019 13:05

Ve středu 20. 11. 2019 se uskutečnil projektový den Den zdraví. V prvních dvou vyučovacích hodinách nám o zdravém životním stylu a kulturistice přednášel pan David Růžička. V následujících hodinách si žáci pod vedením pana Růžičky vyzkoušeli kruhový trénink na posílení celého těla, v šesté a sedmé třídě vytvořili potravinovou pyramidu v anglickém jazyce, v osmé a deváté třídě žáci pátrali po rostlinách, jejich původní domovině, o tom jak a kdy se rozšířily do světa, dále žáci prověřili v testech své znalosti o zdravém způsobu života.

Velké poděkování patří panu Davidu Růžičkovi, který velmi ochotně předával své zkušenosti, znalosti a motivoval žáky ke sportovním výkonům.

Bc. Dana Tobišková

Na 1. stupni byl program zaměřen na zdravé zuby, protože se mnohdy opomíjí péče o chrup. Se žáky jsme vstoupili do problematiky zubů a následně jsme si pustili seriál Byl jednou jeden život, konkrétně díl o ústech a zubech. Další hodinu jsme se věnovali vyplňování pracovního sešitu určený k tématu. Nato jsme navázali poučným návodem, jak si správně čistit zuby a žáci si osvojili správnou techniku. Zároveň jim byli rozdány zubní kartáčky, kdy si dovednost mohli vyzkoušet v praxi. Poslední hodina byla věnována výstupům žáků. Jejich úkolem bylo přenést svůj krásný a zdravý úsměv na papír. Žáci si z projektu odnesli poučení, skvělý zážitek, a především kartáček, ze kterého byli všichni nadšeni.

Mgr. Michaela Krejčová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu