ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
27.06.2019

Dne 25. června proběhl na obou stupních základní školy projektový den, jehož cílem bylo upevnit znalosti a dovednosti žáků při vzniku mimořádné události. Ráno budovou druhého stupně otřásl výbuch, následovala evakuace a příjezd jednotek hasičů, kteří provedli potřebná opatření a vynesli zraněné. Jednalo se o cvičný zásah Sboru dobrovolných hasičů Dolní Poustevna a Vilémov. Následně se žáci přesunu…

Zobrazit celý článek


27.06.2019

Svátek dětí oslavili žáci 2. třídy ve sportovní hale, kam byli pozváni třídní učitelkou. V sobotu 1. června se v ranních hodinách všichni sešli před školou 1. stupně a natěšení na pohybové hry a soutěže vyrazili k hale. Smyslem společně stráveného dopoledne byla ale prvořadá zábava, radost z pohybu, utužení kolektivu a vytvoření pevnějších vazeb ve třídě. Mgr. Jana Bryndová

Zobrazit celý článek


DEN ZEMĚ

02.05.2019 21:56

   Dne 5. dubna 2019 jsme na naší škole plánovali a také se úspěšně uskutečnili  projekt  Den Země.  Ráno žáci sledovali výukové přírodopisné filmy, nebo ekofimy.  Nejstarší žáci zhotovili tématické koláže. Třídní učitelé mohli také využít připravené informace k tomuto dni, nebo ekokvíz. Další  dvě hodiny žáci pomáhali při úklidu a úpravě společných prostranství obce.   Před obědem jednotlivé třídy soutěžily v „kuličkiádě“ a vítězi postoupili do finále. Vyhrála osmá třída a po zásluze si děti odnesly  malé sladké odměny.   Poslední hodinu jsme se sešli k opékání buřtíků, které nám připravil již tradičně Obecný úřad Dolní Poustevny.   Kromě krásného počasí přispělo k prožití hodnotného dne i střídání různých aktivit. Poučili jsme se, pomohli uklidit prostředí,  ve kterém žijeme, zahráli si hru o kuličky, ( tuto mladá generace již téměř  nezná) a taky se společně v hezkém prostředí parku posílili buřty, rohlíky a ochucenými limonádami.

   Můžeme se zase těšit,  že si zase užijeme tento den v přístím roce, možná s novými nápady,  např. společnou hrou v přírodě v krásném okolí našeho městečka.   

Ing. Anna Valášková

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu