ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
25.05.2020

Ahoj děti, přestože je již od pondělí 25. 5. mateřská škola druhý týden otevřená, některé z vás zůstávají doma. To ale vůbec nevadí. O hry, činnosti a zábavu nepřijdete. I nadále budeme posílat na stránky návody, náměty, pracovní listy a inspirace, hlavně pro děti s povinným posledním rokem předškolního vzdělávání. Vše najdete v záložce „Ve školce i doma“ pod mateřskou školou. Náměty budou korespo…

Zobrazit celý článek


06.05.2020

OTEVŘENÍ – po dohodě s ředitelkou školy a zřizovatelem se mateřská škola otevře v omezeném provozu od pondělí 18. 5. 2020 s docházkou pouze pro děti pracujících rodičů, děti samoživitelek a děti s IVP. Příchod dětí je stanoven od 6, 45 do 8 hodin, odchod dětí od 14 do 16 hodin s nutností dodržování rozestupů. Dále od 25. 5. 2020 bude MŠ otevřena i pro ostatní zapsané děti - při zvýšených hygienic…

Zobrazit celý článek


Dopisy ze světa

10.06.2013 14:37

V rámci oslav Dne dětí, ale trochu později než jsme plánovali vzhledem k neustále uplakanému počasí, jsme se s dětmi z mateřské školy vydali ve čtvrtek 6.6. na tajný výlet. Ráno po svačině jsme obdrželi dopisy od dětí z různých kontinentů s úkoly a mohli jsme se vydat ne cestu vybaveni batůžky s pláštěnkami a dobrotami od rodičů. První dopis s úkolem byl od dětí z Evropy – zvládnout přetahování se lanem nám nedělalo žádné potíže. Při druhém zastavení si děti vyzkoušely zápas sumo – sport typický pro Asii. Třetí zastavení bylo v duchu indiánů, kteří byli původními obyvateli Ameriky – foukačky z duté rostliny měly veliký úspěch. Další zkouškou byl hod klackem jako bumerangem, nástrojem používaným Maury, obyvateli Austrálie. Poslední dopis jsme otevřeli skoro v cíli, byl od černoušků z Afriky, kteří si stejně jako naše děti rády hrají na honěnou, a to byl poslední úkol.Při každém zastavení děti ještě zvládly přiřadit  barevný kruh a správný kontinent. Na  výletišti Čtverec, který byl našim cílem, se děti posilnily na sportovní zápolení pod olympijskými kruhy. Rozděleny do čtyř skupin poté závodily ve třech disciplínách – hodu do dálky, skoku do dálky a běhu na 10 nebo 15 m. Po sečtení všech výsledků následovalo slavnostní oceňování a předávání medailí. Slavnostním pokřikem byla letošní olympiáda ukončena a mohlo následovat podávání oběda v myslivecké chatě, který pro sportovce připravily naše paní kuchařky. Posilněny jídlem a s malou tajnou odměnou v každém batohu jsme vyrazili na cestu zpět do školky.Poděkování opět patří MS jezevec za poskytnutí prostoru a chaty. Na závěr lze konstatovat, že počasí nám přálo, takže si děti přece jen svůj svátek užily a ještě si doplnily znalosti a dovednosti v rámci  týdenního TVP „Země je kulatá jako míč“. Děti došly k tomu, že vůbec nezáleží na barvě pleti a odkud děti pochází, protože všude na světě si rády hrají a sportují.

Bc. Jiřina Jirmanová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu