ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
23.09.2020

Jako každý rok i letos se naše mateřská škola připojila k oslavě Mezinárodního dne bez aut. Již ráno spousta dětí přijela na svých malých dopravních prostředcích. Ve třídě jsme si nejen povídali o nutnosti chránit naší planetu Zemi, ale i hráli a cvičili – vše na téma dopravní prostředky. Správné vybavení kola, nutnost nosit helmu, dávat na sebe pozor, poskytnout první pomoc, na jaké číslo zavolat…

Zobrazit celý článek


27.08.2020

Informace MŠ Informace ZŠ

Zobrazit celý článek


Informace pro rodiče po znovuotevření MŠ

06.05.2020 22:55

OTEVŘENÍ – po dohodě s ředitelkou školy a zřizovatelem se mateřská škola otevře v omezeném provozu od pondělí 18. 5. 2020 s docházkou pouze pro děti pracujících rodičů, děti samoživitelek a děti s IVP. Příchod dětí je stanoven od 6, 45 do 8 hodin, odchod dětí od 14 do 16 hodin s nutností dodržování rozestupů.

Dále od 25. 5. 2020 bude MŠ otevřena i pro ostatní zapsané děti - při zvýšených hygienických opatřeních. Rodiče uváží nutnost docházky dítěte do kolektivu s ohledem na rizikové faktory – možnost telefonicky oznámit nástup v období od 18. 5. do 22. 5. na čísle 728 306 354 nebo 412 397 227.

ORGANIZACE

 • pro cestu do MŠ a zpět trvá povinnost nošení roušky pro děti i dospělý doprovod (doporučujeme, aby dítě předával i vyzvedával pouze jeden zákonný zástupce (dále jen ZZ). Zvažte, zda je vhodné zapojit do této činnosti prarodiče!
 • po příchodu do MŠ může dítě roušku odložit, ZZ zajistí uložení roušky do samostatně uzavíratelného sáčku do své šatní skříňky
 • před prostorami MŠ, na chodbě i v šatně je nutné dodržovat odstupy a vyvarovat se shromažďování
 • pohyb v šatnách – dodržet odstup a minimální počet dospělých (2 – 3 v každé šatně), omezení pobytu na co nejkratší dobu
 • do pobytových prostor ZZ nebude vstupovat – bude vyznačeno
 • výukové programy nebudou probíhat v plném rozsahu, veškeré aktivity budou v rámci možností probíhat na zahradě MŠ – je nutné zajistit dostatek vhodného oblečení a obuvi
 • z důvodu zvýšených hygienických opatření bude dětem omezena nabídka hraček a ostatního vybavení MŠ
 • děti nesmí do MŠ nosit žádné své vlastní hračky a plyšáky
 • do MŠ nesmí vstoupit nikdo s příznaky COVID 19 (zvýšená teplota, kašel, dýchací problémy) – učitelky mají právo toto dítě nepřijmout – bude probíhat ranní filtr s namátkovou kontrolou teploty bezkontaktním teploměrem
 • rodiče žádáme o omezení komunikace na nezbytně nutnou – pro tyto účely lze využít telefonické rozhovory nebo SMS zprávy (728 306 354, 412 397 227) email (dpou@seznam.cz)
 • u dětí budeme dbát na zvýšenou hygienu – časté mytí rukou mýdlem v dávkovačích, dezinfekcí, používání jednorázových ručníků, upravení způsobu podávání stravy, každé dítě bude mít svůj označený kelímek v rámci dodržování pitného režimu, úprava rozestupů v herně, ve třídě, na zahradě, v sociálním zařízení, na ložnici, při stolování
 • před nástupem dítěte do MŠ je ZZ povinen podepsat Čestné prohlášení, které je volně stažitelné na stránkách škol nebo si je můžete vyzvednout přímo v MŠ v pondělí 11.5. a úterý 12.5. od 8 do 11,30 hodin nebo v následujícím týdnu po telefonické domluvě.
 • Bez tohoto prohlášení nelze dítě přijmout.

 

 ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ

 

Veškerá tato opatření vycházejí z manuálu pro provoz mateřských škol v období do konce školního roku 2019/2020. Tento dokument vydalo MŠMT, 30. 4. 2020

Za MŠ Mgr. Jirmanová Jiřina

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu