ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna




25.05.2020

Ahoj děti, přestože je již od pondělí 25. 5. mateřská škola druhý týden otevřená, některé z vás zůstávají doma. To ale vůbec nevadí. O hry, činnosti a zábavu nepřijdete. I nadále budeme posílat na stránky návody, náměty, pracovní listy a inspirace, hlavně pro děti s povinným posledním rokem předškolního vzdělávání. Vše najdete v záložce „Ve školce i doma“ pod mateřskou školou. Náměty budou korespo…

Zobrazit celý článek


06.05.2020

OTEVŘENÍ – po dohodě s ředitelkou školy a zřizovatelem se mateřská škola otevře v omezeném provozu od pondělí 18. 5. 2020 s docházkou pouze pro děti pracujících rodičů, děti samoživitelek a děti s IVP. Příchod dětí je stanoven od 6, 45 do 8 hodin, odchod dětí od 14 do 16 hodin s nutností dodržování rozestupů. Dále od 25. 5. 2020 bude MŠ otevřena i pro ostatní zapsané děti - při zvýšených hygienic…

Zobrazit celý článek


Informace pro rodiče po znovuotevření MŠ

06.05.2020 22:55

OTEVŘENÍ – po dohodě s ředitelkou školy a zřizovatelem se mateřská škola otevře v omezeném provozu od pondělí 18. 5. 2020 s docházkou pouze pro děti pracujících rodičů, děti samoživitelek a děti s IVP. Příchod dětí je stanoven od 6, 45 do 8 hodin, odchod dětí od 14 do 16 hodin s nutností dodržování rozestupů.

Dále od 25. 5. 2020 bude MŠ otevřena i pro ostatní zapsané děti - při zvýšených hygienických opatřeních. Rodiče uváží nutnost docházky dítěte do kolektivu s ohledem na rizikové faktory – možnost telefonicky oznámit nástup v období od 18. 5. do 22. 5. na čísle 728 306 354 nebo 412 397 227.

ORGANIZACE

 • pro cestu do MŠ a zpět trvá povinnost nošení roušky pro děti i dospělý doprovod (doporučujeme, aby dítě předával i vyzvedával pouze jeden zákonný zástupce (dále jen ZZ). Zvažte, zda je vhodné zapojit do této činnosti prarodiče!
 • po příchodu do MŠ může dítě roušku odložit, ZZ zajistí uložení roušky do samostatně uzavíratelného sáčku do své šatní skříňky
 • před prostorami MŠ, na chodbě i v šatně je nutné dodržovat odstupy a vyvarovat se shromažďování
 • pohyb v šatnách – dodržet odstup a minimální počet dospělých (2 – 3 v každé šatně), omezení pobytu na co nejkratší dobu
 • do pobytových prostor ZZ nebude vstupovat – bude vyznačeno
 • výukové programy nebudou probíhat v plném rozsahu, veškeré aktivity budou v rámci možností probíhat na zahradě MŠ – je nutné zajistit dostatek vhodného oblečení a obuvi
 • z důvodu zvýšených hygienických opatření bude dětem omezena nabídka hraček a ostatního vybavení MŠ
 • děti nesmí do MŠ nosit žádné své vlastní hračky a plyšáky
 • do MŠ nesmí vstoupit nikdo s příznaky COVID 19 (zvýšená teplota, kašel, dýchací problémy) – učitelky mají právo toto dítě nepřijmout – bude probíhat ranní filtr s namátkovou kontrolou teploty bezkontaktním teploměrem
 • rodiče žádáme o omezení komunikace na nezbytně nutnou – pro tyto účely lze využít telefonické rozhovory nebo SMS zprávy (728 306 354, 412 397 227) email (dpou@seznam.cz)
 • u dětí budeme dbát na zvýšenou hygienu – časté mytí rukou mýdlem v dávkovačích, dezinfekcí, používání jednorázových ručníků, upravení způsobu podávání stravy, každé dítě bude mít svůj označený kelímek v rámci dodržování pitného režimu, úprava rozestupů v herně, ve třídě, na zahradě, v sociálním zařízení, na ložnici, při stolování
 • před nástupem dítěte do MŠ je ZZ povinen podepsat Čestné prohlášení, které je volně stažitelné na stránkách škol nebo si je můžete vyzvednout přímo v MŠ v pondělí 11.5. a úterý 12.5. od 8 do 11,30 hodin nebo v následujícím týdnu po telefonické domluvě.
 • Bez tohoto prohlášení nelze dítě přijmout.

 

 ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ

 

Veškerá tato opatření vycházejí z manuálu pro provoz mateřských škol v období do konce školního roku 2019/2020. Tento dokument vydalo MŠMT, 30. 4. 2020

Za MŠ Mgr. Jirmanová Jiřina

Starší články

 

NAHORU TISK

 



Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu