Karnevalový týden v mateřské škole

13.02.2015 21:01

Od pondělí 9. 2. do pátku 13. 2. dětské masky změnily školku v pohádku. Stalo se již tradicí, že jeden týden v únoru se děti i učitelky změní na různé pohádkové bytosti, aby si všichni užili karnevalového veselí, tancování, her a soutěží. Ke karnevalu patří samozřejmě i výzdoba, na které se také podílely i děti. Týden plný písniček, malování a skotačení zakončujeme karnevalovým průvodem městem a také sehráním divadelní pohádky z aktuálních masek. Tak nám například princezny Aničku a Elišku, které unesl čaroděj a kouzelnice, zachránili hasič, opravář a kovboj za pomocí pirátky, příšerky, malé kouzelnice, včelky a víl. Velkou radost z toho měl samozřejmě král i královna.  Pro velký úspěch měla pohádka v pátek také další pokračování. Vše skončilo svatbou a velkým plesem princezen. Ať žije karneval!

Bc. Jiřina Jirmanová