ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
09.12.2019

Vánoční prázdniny

Zobrazit celý článek


08.12.2019

Dvojjazyčné písně, společné tvoření a obrázkové pexeso, které není třeba překládat – to vše vyplnilo dnešní setkání žáků třetích tříd ze základních škol v Dolní Poustevně a Sebnitz. Hlavními hrdiny tohoto dopoledne zůstávají ale zcela jistě Mikuláš, anděl a čert.  Obavy, radost a překvapení se dalo vyčíst z očí našich žáků, kteří tuto trojici dobře znají i z očí žáků z německé školy, kteří naši tr…

Zobrazit celý článek


Letní škola matematiky a fyziky 2016

30.08.2016 12:11

Dva žáci naší školy, Ondřej Vymer a Terka Malá, se zúčastnili letního tábora pořádaného Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně a Karlovou univerzitou. Tento tábor je výjimečný tím, že účastníci zasedají během dopoledne a někdy i odpoledne do pomyslných školních lavic, kde se dozvídají řadu nových informací formou zábavných přednášek, které vedou učitelé a profesoři z vysokých škol. Obsahem přednášek, jak již z názvu napovídá,  byla matematika, fyzika a informatika. Během jednoho týdne se žáci seznámili například s egyptským a japonským násobením, zlatým řezem, matematickými kostkami, se zajímavostmi v optice či robotikou. Ve volném čase  proběhla návštěva IQ Landie v Liberci, exkurze vodní elektrárny v Josefově Dole, noční pozorování hvězd s odborným výkladem, výstup na rozhledny Slovanka a Královka s výhledem na Jizerské hory a řada společenských her. 

Věřme, že i v budoucnu se u nás najdou žáci, kteří budou s chutí reprezentovat naši školu na těchto prestižních akcích.

 

Mgr. Blanka Wernerová

 

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu