ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
29.06.2020

V pátek 26. 6. 2020 proběhlo již tradiční rozloučení deváťáků se základní školou v Centru setkávání. Poslední školní den se se šestnácti deváťáky rozloučili paní ředitelka Olga Diessnerová, starosta města Robert Holec, Vlasta Zbořilová – tř. uč. 1. – 5. třídy a Dana Tobišková – tř. uč. 6. – 9. třídy. Žákům přejeme hodně štěstí při dalším studiu.

Zobrazit celý článekLetní škola matematiky a fyziky 2016

30.08.2016 12:11

Dva žáci naší školy, Ondřej Vymer a Terka Malá, se zúčastnili letního tábora pořádaného Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně a Karlovou univerzitou. Tento tábor je výjimečný tím, že účastníci zasedají během dopoledne a někdy i odpoledne do pomyslných školních lavic, kde se dozvídají řadu nových informací formou zábavných přednášek, které vedou učitelé a profesoři z vysokých škol. Obsahem přednášek, jak již z názvu napovídá,  byla matematika, fyzika a informatika. Během jednoho týdne se žáci seznámili například s egyptským a japonským násobením, zlatým řezem, matematickými kostkami, se zajímavostmi v optice či robotikou. Ve volném čase  proběhla návštěva IQ Landie v Liberci, exkurze vodní elektrárny v Josefově Dole, noční pozorování hvězd s odborným výkladem, výstup na rozhledny Slovanka a Královka s výhledem na Jizerské hory a řada společenských her. 

Věřme, že i v budoucnu se u nás najdou žáci, kteří budou s chutí reprezentovat naši školu na těchto prestižních akcích.

 

Mgr. Blanka Wernerová

 

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu