ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna

07.11.2019

Každý školní rok začínáme projektem Den bez aut. Ani letos tomu nebylo jinak. K uskutečnění a naplnění cílů projektu byl na 4. 11. 2019 přizván tým silnič. bezpečnosti z libereckého kraje. Protože jsou děti jedni z nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, vybral tento tým z široké škály dopr. výchovy čtyři důležité oblasti. Okruhy, které jsou stále aktuální a pro prevenci bezpečného pohy…

Zobrazit celý článek


Máme rádi zvířata

28.10.2019 21:31

Ve středu 23. 10. 2019 proběhl projekt pro předškolní děti s názvem „Máme rádi zvířata“, který pro nás připravila Státní veterinární správa v Ústí nad Labem. Cílem tohoto projektu bylo zábavnou a hravou formou předat informace o zvířatech, která mohou žít v domácnosti, na venkově, volně v přírodě, v ZOO, v cirkuse. Paní M. Jeřábková za využití prezentace na interaktivní tabuli dětem vysvětlila, co je důležité vědět, když si člověk pořizuje zvíře, jak se ke zvířatům správně chovat a zodpovědně se o ně starat. Dětem ukázala i různé části zvířecího těla – rohy, parohy, kůže ze zebry a prasete pekari, hadí kůži, obratel z koně. Samozřejmě, že největší zájem byl o pohlazení si živé želvy jménem Bedřich. Za aktivní dětskou spolupráci jsme obdrželi spoustu propagačního materiálu – zábavnou hru, plyšáčka, pastelky, omalovánky a pexeso. Akce byla pro děti zdarma, jedinou podmínkou je vyrobit jedno zvířátko a poslat jeho fotografii do soutěže, což naše děti určitě zvládnou.

Mgr. Jiřina Jirmanová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu