ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
27.06.2019

Dne 25. června proběhl na obou stupních základní školy projektový den, jehož cílem bylo upevnit znalosti a dovednosti žáků při vzniku mimořádné události. Ráno budovou druhého stupně otřásl výbuch, následovala evakuace a příjezd jednotek hasičů, kteří provedli potřebná opatření a vynesli zraněné. Jednalo se o cvičný zásah Sboru dobrovolných hasičů Dolní Poustevna a Vilémov. Následně se žáci přesunu…

Zobrazit celý článek


27.06.2019

Svátek dětí oslavili žáci 2. třídy ve sportovní hale, kam byli pozváni třídní učitelkou. V sobotu 1. června se v ranních hodinách všichni sešli před školou 1. stupně a natěšení na pohybové hry a soutěže vyrazili k hale. Smyslem společně stráveného dopoledne byla ale prvořadá zábava, radost z pohybu, utužení kolektivu a vytvoření pevnějších vazeb ve třídě. Mgr. Jana Bryndová

Zobrazit celý článek


Mladí hudební umělci

13.02.2014 11:54

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR v návaznosti na vyhlášení rozvojového programu Podpora soutěží a přehlídek ve školním roce 2013/2014 vyhlásilo soutěže žáků Základních uměleckých škol oboru hudebního, výtvarného a literárně dramatického. Soutěžními disciplínami hudebního oboru v uvedeném roce jsou: hra na klavír, hra na smyčcové nástroje, hra na kytaru (včetně komorní hry), hra dechových orchestrů, hra jazzových a ostatních orchestrů. Každý  rok soutěží jiné nástroje.

Žáci postupně soutěží nejdříve ve školním kole. Pro kytary a housle proběhlo v Rumburku v úterý 4. února a pro klavír ve čtvrtek 6. února.                         

Z  Dolní Poustevny soutěžila ve školním kole Adélka Bryndová  (2. třída) v 0. kategorii – umístění  1. místo s postupem do okresního kola (klavír), Linh Thuy Luu Nguyen   (Linduška ze 3. třídy) v I. kategorii - umístění 1. místo s postupem do okresního kola (klavír), Zuzanka Marciňáková (ze 4. třídy) - umístění   2. místo ve II. kategorii (klavír), Filip Tomek - 1. místo (kytara), Terezka Váňová 1. místo (kytara) –oba s postupem .

 Následuje kolo okresní, krajské a celorepublikové. Okresní kolo se uskuteční 19. února v Děčíně a vystupovat se svými skladbami budou žáci z Děčína, Rumburka, Varnsdorfu a České Kamenice. Naši školu bude reprezentovat Adélka Bryndová (klavír), Linh Thuy Luu Nguyen – Linduška ze 3. třídy (klavír),  Filip Tomek (kytara) a Terezka Váňová (kytara).

Soutěžní repertoár musí obsahovat alespoň dvě skladby z různých slohových období. Vlastní skladba může být pouze na doplnění repertoáru. Předmětem hodnocení bude odpovídající tempo, nástrojová technika, stylovost interpretace a hudební vyspělost přiměřená dané kategorii. Hra zpaměti je podmínkou.

Velké blahopřání a poděkování patří pilným a velmi šikovným žákům, kteří dobře reprezentují školu uměleckou i naši. Poděkování patří i paní učitelce Petře Kalčíkové a panu Petru Vilitovi za to, že žáky velmi dobře připravili. Děkujeme a přejeme hodně štěstí v dalším soutěžení.

Mgr. Zdena Kramerová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu