ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
24.05.2019

V rámci výuky předmětu Finanční gramotnost se dne 7. 5. 2019 konala ve škole beseda s finančním poradcem, která měla vycházejícím žákům přiblížit finanční svět a pomoci se orientovat na finančním trhu. Žáci byli seznámeni s praktickými životními situacemi, kdy se člověku vyplatilo znát své finanční možnosti a limity. Byly jim nabídnuty rady, kde hledat odbornou pomoc a na koho se v případě finanč…

Zobrazit celý článek


23.05.2019

Po několika přesunech termínu se nakonec v úterý 21. května uskutečnilo krátké, ale velmi pěkné setkání našich a sebnitzských žáků třetích tříd. Díky spolupráci se Schrödingerovým institutem si tyto mezinárodní týmy vyzkoušely několik zajímavých pohybových aktivit v hale. Všichni žáci prokázali, že pohyb a soutěžení je opravdu baví.  V závěru setkání jsme přátelům ze sousední školy ukázali, jak se…

Zobrazit celý článek


NÁVŠTĚVA DRÁĎAN – první setkání

29.03.2019 11:32

Ve středu 20. 3. 2019 jsme s deseti předškoláky, dvěma učitelkami a delfínkovou babičkou vyjeli do Drážďan v rámci projektu „Společně se učit a poznávat dělá radost“, který finančně podpoří Společný program česko - německá setkávání dětí „Odmalička“. Celkem proběhnou do konce školního roku čtyři setkání. V tomto školním roce je to již druhý projekt, na který jsme získali dotace.

Cesta vlakem rychle utíkala a v Heidenau k nám přistoupili němečtí kamarádi. V Drážďanech jsme se autobusem přesunuli k technickému muzeu. Po vyšlapání do čtvrtého patra na nás čekal průvodce
a spousta zajímavých pokusů, úkolů, skládaček na rozvoj matematických dovedností a logického myšlení. Velký úspěch u dětí měla obří bublina, do které se mohly schovat. Společný oběd jsme si dali v nedalekém parku, který jsme využili i na hraní v obří prolézačce. Německé děti odjely autobusem zpátky do své školky a my jsme měli ještě chvilku času, kterou jsme využili pro jízdu tramvají a malou procházkou městem. Pak nás již čekala zpáteční cesta z hlavního nádraží vlakem do Poustevny. Ke krásnému prožití celého dne jistě přispělo i teplé a slunečné počasí. Děti se domů vracely nejen plny zážitků a nových poznatků, ale i obohaceni o nová přátelství s německými dětmi.

Mgr. Jiřina Jirmanová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu