ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
27.06.2019

Dne 25. června proběhl na obou stupních základní školy projektový den, jehož cílem bylo upevnit znalosti a dovednosti žáků při vzniku mimořádné události. Ráno budovou druhého stupně otřásl výbuch, následovala evakuace a příjezd jednotek hasičů, kteří provedli potřebná opatření a vynesli zraněné. Jednalo se o cvičný zásah Sboru dobrovolných hasičů Dolní Poustevna a Vilémov. Následně se žáci přesunu…

Zobrazit celý článek


27.06.2019

Svátek dětí oslavili žáci 2. třídy ve sportovní hale, kam byli pozváni třídní učitelkou. V sobotu 1. června se v ranních hodinách všichni sešli před školou 1. stupně a natěšení na pohybové hry a soutěže vyrazili k hale. Smyslem společně stráveného dopoledne byla ale prvořadá zábava, radost z pohybu, utužení kolektivu a vytvoření pevnějších vazeb ve třídě. Mgr. Jana Bryndová

Zobrazit celý článek


NÁVŠTĚVA DRÁĎAN – první setkání

29.03.2019 11:32

Ve středu 20. 3. 2019 jsme s deseti předškoláky, dvěma učitelkami a delfínkovou babičkou vyjeli do Drážďan v rámci projektu „Společně se učit a poznávat dělá radost“, který finančně podpoří Společný program česko - německá setkávání dětí „Odmalička“. Celkem proběhnou do konce školního roku čtyři setkání. V tomto školním roce je to již druhý projekt, na který jsme získali dotace.

Cesta vlakem rychle utíkala a v Heidenau k nám přistoupili němečtí kamarádi. V Drážďanech jsme se autobusem přesunuli k technickému muzeu. Po vyšlapání do čtvrtého patra na nás čekal průvodce
a spousta zajímavých pokusů, úkolů, skládaček na rozvoj matematických dovedností a logického myšlení. Velký úspěch u dětí měla obří bublina, do které se mohly schovat. Společný oběd jsme si dali v nedalekém parku, který jsme využili i na hraní v obří prolézačce. Německé děti odjely autobusem zpátky do své školky a my jsme měli ještě chvilku času, kterou jsme využili pro jízdu tramvají a malou procházkou městem. Pak nás již čekala zpáteční cesta z hlavního nádraží vlakem do Poustevny. Ke krásnému prožití celého dne jistě přispělo i teplé a slunečné počasí. Děti se domů vracely nejen plny zážitků a nových poznatků, ale i obohaceni o nová přátelství s německými dětmi.

Mgr. Jiřina Jirmanová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu