NOC S ANDERSENEM

09.04.2018 18:41

I letos jsme se sice v pozdějším termínu, ale přece připojili k celorepublikové akci Noc s Andersenem. V pátek 6. 4. se sešlo 11 předškoláků na večerní nocování v mateřské škole v rámci podpory čtenářské gramotnosti. Nejprve jsme se společně vypravili do loutkového divadla na pohádku O statečném Honzovi a jednookém drakovi v podání LS Pomněnka. Pohádku s námi zhlédli i žáci z Velkého Šenova. Po návratu do školky nás čekala příprava večeře, na které se děti aktivně podílely. Letošní ročník byl věnován p. Čapkovi a jeho Povídání O pejskovi a kočičce, proto jsme si zahrály s dětmi pohádku Jak pejsek (Jiřka) a kočička (Alenka) vařili dort. Pejsek také pro děti připravil Test chytrých dětí a společné luštění křížovky. Poté na nás již čekaly postýlky a četba pohádek. Po snídani z dobrot od maminek se děti rozešly domů s pamětním listem a malým dárkem. Všichni jsme si noc hezky užili.