ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
16.04.2019

Další cenný kov přibyl do „sbírky“ školní družiny v sobotu 13. dubna 2019.  Již po čtvrté jsme se zúčastnili krajského kola přírodovědné soutěže „Zlatý list“ v Ústí nad Labem. Osm týdnů jsme pilně procvičovali okruhy z dendrologie,  astronomie, geologie, ekologie a dalších oborů. Znalosti jsme z paměti „lovili“ na 12 stanovištích na trase v Krásném Březně. A povedlo se! Tým ve složení Mariana Ma…

Zobrazit celý článek


08.04.2019

Ve středu 3. 4. 2019 jsme s žáky druhého stupně navštívili Letiště Václava Havla v Praze. Exkurze zahrnovala prohlídku celého areálu letiště, bezpečnostní kontroly i návštěvu požární stanice. Poté jsme se přesunuli do budovy Národního divadla, které jsme prošli od míst základních kamenů až po terasu divadla. Program byl velmi zajímavý a poučný. Třídní učitelé

Zobrazit celý článek


NOC S ANDERSENEM

02.04.2019 12:16

V pátek 29. 3. 2019 jsme se již po osmnácté připojili k celorepublikové akci 19. ročník Noci s Andersenem na podporu dětského čtenářství. Celkem 15 předškoláků vybaveno oblíbenou knihou a plyšákem se dostavilo v 18 hodin do mateřské školy. Po společné večeři, na jejíž přípravě se všichni aktivně podíleli, jsme se vypravili do místní knihovny, kde na nás již čekala knihovnice Lucka s nachystanými pohádkami a příběhy o zvířátkách. Děti si připomněly, jak se s knihou správně zachází, jak se ke knihám máme chovat. Překvapením bylo vyhledávání knihy s ilustrací zvířátek v regálech po tmě. Všechny dvojice vybaveny baterkou tento úkol zvládly, za odměnu dostaly děti od Lucky krásné omalovánky. Po návratu do mateřské školy na nás čekalo další překvapení. Nebyly to tři sudičky, ale tři babičky, které nám přišly číst pohádky. Babička Irenka, Kristýnka a Zlatka, a každá měla svou oblíbenou knihu. Poté nás čekal test pro šikovné babičky o panu Andersenovi, ve kterém obstály. Také děti v testu pro chytré dětičky se nenechaly zahanbit a společně s babičkami ve třech skupinách hádaly různé pohádkové bytosti a postavičky. Pak přišel čas se rozloučit – babičkám jsme předali pamětní list jako poděkování za čtení. Následovalo pomalé chystání se do postýlek a následné poslouchání pohádek v podání paní učitelky Alenky a Jiřky až do usnutí. Ráno po vydatné snídani se děti rozešly domů, také s pamětním listem a malým dárkem za statečnost.

Mgr. Jiřina Jirmanová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu