ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
24.01.2020

Ve čtvrtek 23. ledna 2020 se konalo třetí kolo soutěže DUHA. Tentokrát jsme jeli až do Varnsdorfu na zimní stadion. Základní škola Varnsdorf připravila pro soutěžící 3 disciplíny: „opičí“ dráhu, závodní okruh a turnaj v hokeji. Disciplín se zúčastnili tito žáci: Tereza Pavlovičová, Petra Vlasáková, Alena Čáchová, Jirka Kramer, Tomáš Jírovský a Marie Salabová. Naši soutěžící se velmi snažili a tak …

Zobrazit celý článek


23.01.2020

Vánoce, vánoce odcházejí, a tak nám nastal opět čas prohlídky betléma. Tentokrát jsme vyrazili ze třídou Sluníček ne do našeho místního kostela, ale linkovým autobusem do Rumburka. V muzeu jsme měli možnost prohlédnout si betlémů hned několik – např. keramické, dřevěné, papírové, z kukuřičného šustí, z perníku, od dětí i dospěláků. Nechyběl ani historický, sto let starý. Na závěr se pak děti zapoj…

Zobrazit celý článek


Noc s Andersenem ve školní družině

11.04.2011 23:13

1. 4. 2011 se sešlo 25 nocležníků na oblíbené  Noci s Andersenem. Letošní ročník byl věnován spisovateli Václavu Čtvrtkovi a jeho pohádkám. My jsme se nechali motivovat převážně pohádkou O Rumcajsovi., coby ševcovi. A tak prvním úkolem, který děti plnily, bylo vyzdobit vyřezanou dřevěnou botu veselými barvami. Přidal se kroužek, tkanička a vznikl krásný ozdobný přívěsek. Milým a příjemným zpestřením večera byla četba pohádek známými osobnostmi v Centru setkávání . Touto cestou chceme poděkovat starostovi města panu Jemelkovi, paní doktorce Steinbachové a panu Lampovi za krásný přednes.

Po návratu do školní družiny následovala ještě spousta činností, soutěží a plnění úkolů. Soutěž ve skládání puzzle na čas a pohádkovou křížovku děti hravě zvládly. Těžším úkolem, v němž si všichni zahráli na spisovatele, bylo psaní pohádkového příběhu. Dvojicím malých pisatelů se až kouřilo od tužek nad vznikajícími literárními díly. Vydařené pohádky si můžete přečíst na obrovské botě vystavené na naší škole. Posledním zodpovědným úkolem bylo kreslení obrázkových pozdravů do světa. Ty jsme v lahvích  poslali po proudu Lučního potoka. Teď už jen zbývá čekat, zda nám někdo na pozdrav v lahvi odpoví.

Po splnění všech úkolů si unavení soutěžící zasloužili řádný odpočinek. Při poslechu pohádek O Rumcajsovi, Mance a Cipískovi  upadávali všichni do pohádkových snů. Procitli jsme se do druhého dne, posnídali, ustlali a uklidili.

Důležitou a veselou tečkou noci bylo předání pamětních listů ve tvaru boty, sladkých odměn a vlastnoručně vyrobeného přívěsku všem zúčastněným. Další ročník Noci s Andersenem se úspěšně vydařil. Všem dobrodruhům přinesl spoustu nových zážitků a poznatků a už se těšíme na další zajímavou akci pořádanou školní družinou.

 

                                                                                                                  Vychovatelky ŠD

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu