ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
27.06.2019

Dne 25. června proběhl na obou stupních základní školy projektový den, jehož cílem bylo upevnit znalosti a dovednosti žáků při vzniku mimořádné události. Ráno budovou druhého stupně otřásl výbuch, následovala evakuace a příjezd jednotek hasičů, kteří provedli potřebná opatření a vynesli zraněné. Jednalo se o cvičný zásah Sboru dobrovolných hasičů Dolní Poustevna a Vilémov. Následně se žáci přesunu…

Zobrazit celý článek


27.06.2019

Svátek dětí oslavili žáci 2. třídy ve sportovní hale, kam byli pozváni třídní učitelkou. V sobotu 1. června se v ranních hodinách všichni sešli před školou 1. stupně a natěšení na pohybové hry a soutěže vyrazili k hale. Smyslem společně stráveného dopoledne byla ale prvořadá zábava, radost z pohybu, utužení kolektivu a vytvoření pevnějších vazeb ve třídě. Mgr. Jana Bryndová

Zobrazit celý článek


Noc s Andersenem ve školní družině

11.04.2011 23:13

1. 4. 2011 se sešlo 25 nocležníků na oblíbené  Noci s Andersenem. Letošní ročník byl věnován spisovateli Václavu Čtvrtkovi a jeho pohádkám. My jsme se nechali motivovat převážně pohádkou O Rumcajsovi., coby ševcovi. A tak prvním úkolem, který děti plnily, bylo vyzdobit vyřezanou dřevěnou botu veselými barvami. Přidal se kroužek, tkanička a vznikl krásný ozdobný přívěsek. Milým a příjemným zpestřením večera byla četba pohádek známými osobnostmi v Centru setkávání . Touto cestou chceme poděkovat starostovi města panu Jemelkovi, paní doktorce Steinbachové a panu Lampovi za krásný přednes.

Po návratu do školní družiny následovala ještě spousta činností, soutěží a plnění úkolů. Soutěž ve skládání puzzle na čas a pohádkovou křížovku děti hravě zvládly. Těžším úkolem, v němž si všichni zahráli na spisovatele, bylo psaní pohádkového příběhu. Dvojicím malých pisatelů se až kouřilo od tužek nad vznikajícími literárními díly. Vydařené pohádky si můžete přečíst na obrovské botě vystavené na naší škole. Posledním zodpovědným úkolem bylo kreslení obrázkových pozdravů do světa. Ty jsme v lahvích  poslali po proudu Lučního potoka. Teď už jen zbývá čekat, zda nám někdo na pozdrav v lahvi odpoví.

Po splnění všech úkolů si unavení soutěžící zasloužili řádný odpočinek. Při poslechu pohádek O Rumcajsovi, Mance a Cipískovi  upadávali všichni do pohádkových snů. Procitli jsme se do druhého dne, posnídali, ustlali a uklidili.

Důležitou a veselou tečkou noci bylo předání pamětních listů ve tvaru boty, sladkých odměn a vlastnoručně vyrobeného přívěsku všem zúčastněným. Další ročník Noci s Andersenem se úspěšně vydařil. Všem dobrodruhům přinesl spoustu nových zážitků a poznatků a už se těšíme na další zajímavou akci pořádanou školní družinou.

 

                                                                                                                  Vychovatelky ŠD

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu