ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
24.01.2020

Ve čtvrtek 23. ledna 2020 se konalo třetí kolo soutěže DUHA. Tentokrát jsme jeli až do Varnsdorfu na zimní stadion. Základní škola Varnsdorf připravila pro soutěžící 3 disciplíny: „opičí“ dráhu, závodní okruh a turnaj v hokeji. Disciplín se zúčastnili tito žáci: Tereza Pavlovičová, Petra Vlasáková, Alena Čáchová, Jirka Kramer, Tomáš Jírovský a Marie Salabová. Naši soutěžící se velmi snažili a tak …

Zobrazit celý článek


23.01.2020

Vánoce, vánoce odcházejí, a tak nám nastal opět čas prohlídky betléma. Tentokrát jsme vyrazili ze třídou Sluníček ne do našeho místního kostela, ale linkovým autobusem do Rumburka. V muzeu jsme měli možnost prohlédnout si betlémů hned několik – např. keramické, dřevěné, papírové, z kukuřičného šustí, z perníku, od dětí i dospěláků. Nechyběl ani historický, sto let starý. Na závěr se pak děti zapoj…

Zobrazit celý článek


Okresní kolo hudební soutěže

26.02.2014 17:05

Na  ZUŠ Děčín dne 19. února  proběhlo okresní kolo hudební soutěže žáků Základních uměleckých škol oboru hudebního, výtvarného a  literárně dramatického, ve kterém  naši školu reprezentovali dokonce čtyři žáci. Ti postoupili z kola školního, které se konalo v Rumburku 4. a 6. února. Ve hře na klavír soutěžila Adélka Bryndová a Luu Nguen Thuy Linh (Linduška), na kytary pak zahráli Filip Tomek a Terezka Váňová. Po velmi dobře zahraném repertoáru získala v 0. kategorii Adélka Bryndová 3. místo a Linduška se v I. kategorii  umístila dokonce na krásném 2.místě. Oba výkony jsou bez postupu do dalšího kola. Naši kytaristé pozadu rozhodně nezůstali. Filip Tomek obsadil místo 2. a Terezka Váňová dokonce příčku nejvyšší – 1. místo. I přesto, že zvítězila, do krajského kola poslána nebyla.  Pro nás všechny  jste ale vyhráli, jste naši vítězové. Jste mladí, šikovní a čeká vás spousta dalších životních šancí ukázat, že umíte. Patří vám velké blahopřání a za tak dobrou reprezentaci školy také poděkování. Velký podíl na tomto úspěchu mají i pan učitel Vilita a paní učitelka Kalčíková, kterým za jejich dobrou práci patří také velký dík.

Přejeme všem žákům základní umělecké školy, aby jim to stále tak dobře hrálo.

Mgr. Zdena Kramerová   

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu