ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
06.01.2020

Dne 20. 12. 2019 se žáci osmé a deváté třídy zúčastnili projektu Stopy totality. Projekt mapuje období padesátých let v poúnorovém Československu. Příběhy pamětníků zaznamenávali žáci základních, středních škol a gymnázií. Z výstupů vznikla výstava o 12 panelech, která nyní slouží v praxi nejen jako výstava, ale i jako ověřené průřezové téma (formování osobnosti, osvojení si důležitých dovedností …

Zobrazit celý článek


17.12.2019

Ve čtvrtek 12. prosince se na obou třídách sešlo celkem dvacet dětí v doprovodu rodičů, prarodičů i sourozenců k tradičnímu adventnímu posezení. Společně jsme si pokusili navodit tu správnou vánoční pohodu zpíváním vánočních písní a koled, hrou na hudební nástroje, vánočními hádankami, básničkami s pohybem. Do her se zapojili i rodiče, vytvořili jsme adventní věnec a svěřili jsme se se svými vánoč…

Zobrazit celý článek


Osmá třída ve Vilémově

09.10.2014 07:46

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásily týden od 6. do 12. října jako Týden sociálních služeb ČR. Veřejnosti se dveře integrovaných center v Horní Poustevně, ve Vilémově a ve Šluknově otevřely v úterý 7. října. Na exkurzi do ÚSP Vilémov vyrazili žáci osmé třídy naší školy. Zde se dozvěděli spoustu zajímavých informací, zhlédli příjemné prostředí, ve kterém handicapovaní klienti žijí, a seznámili se s náplní práce všech zaměstnanců. Navštívili jsme chráněnou dílnu a také rehabilitační oddělení. Pro žáky byla zorganizovaná ještě jedna exkurze – návštěva podniku STAP Vilémov. Zde jsme se seznámili s výrobou, poznali chod jednotlivých dílen, práci zaměstnanců, zajímavé stoje, podmínky práce a celkové prostředí. Viděli jsme materiály potřebné k výrobě mnoha produktů, které STAP dodává nejen do ČR, ale exportuje do mnoha dalších zemí. K vidění bylo opravdu mnoho. Moc se nám tu líbilo, vše bylo velmi zajímavé. Obě akce byly žákům přínosné a prospěšné.

 

Mgr. Zdena Kramerová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu