ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
27.06.2019

Dne 25. června proběhl na obou stupních základní školy projektový den, jehož cílem bylo upevnit znalosti a dovednosti žáků při vzniku mimořádné události. Ráno budovou druhého stupně otřásl výbuch, následovala evakuace a příjezd jednotek hasičů, kteří provedli potřebná opatření a vynesli zraněné. Jednalo se o cvičný zásah Sboru dobrovolných hasičů Dolní Poustevna a Vilémov. Následně se žáci přesunu…

Zobrazit celý článek


27.06.2019

Svátek dětí oslavili žáci 2. třídy ve sportovní hale, kam byli pozváni třídní učitelkou. V sobotu 1. června se v ranních hodinách všichni sešli před školou 1. stupně a natěšení na pohybové hry a soutěže vyrazili k hale. Smyslem společně stráveného dopoledne byla ale prvořadá zábava, radost z pohybu, utužení kolektivu a vytvoření pevnějších vazeb ve třídě. Mgr. Jana Bryndová

Zobrazit celý článek


Pochod za vodníkem Česílkem

25.04.2011 21:04

V sobotu 16.dubna 2011 ve spolupráci mateřské školy, Kulturně školské komise a Svazu rybářů proběhl již čtrnáctý ročník tradičního jarního pochodu. Start byl u MŠ, kde děti obdržely kartičky, do kterých jim bylo zapisováno během trasy a v cíli ( rybářská chata) splnění úkolů. A co si děti mohly všechno vyzkoušet? Po trase si prověřily znalosti z přírody a v cíli měly zastávky u pohádkových bytostí spisovatele Václava Čtvrtka, kde plnily nejrůznější úkoly.  U Rumcajse zatloukaly hřebíky a zavazovaly boty, u Česílka lovily ryby, u Křemílka a Vochomůrky skládaly puzzle, u Makové panenky navlékaly korálky, u hajného Robátka trefovaly plechovky a u  víly Amálky lepily čelenky.

Vítaným zpestřením pro děti i dospělé byly projížďky na rybníku v nafukovacím člunu, které pro ně připravil místní Sbor dobrovolných hasičů. Akce se celkem zúčastnilo 40 dětí v doprovodu rodičů, 11 pořadatelů a 5 pomocníků ze školy.

(jj)

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu