ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
09.12.2019

Vánoční prázdniny

Zobrazit celý článek


08.12.2019

Dvojjazyčné písně, společné tvoření a obrázkové pexeso, které není třeba překládat – to vše vyplnilo dnešní setkání žáků třetích tříd ze základních škol v Dolní Poustevně a Sebnitz. Hlavními hrdiny tohoto dopoledne zůstávají ale zcela jistě Mikuláš, anděl a čert.  Obavy, radost a překvapení se dalo vyčíst z očí našich žáků, kteří tuto trojici dobře znají i z očí žáků z německé školy, kteří naši tr…

Zobrazit celý článek


Pochod za vodníkem Česílkem

25.04.2011 21:04

V sobotu 16.dubna 2011 ve spolupráci mateřské školy, Kulturně školské komise a Svazu rybářů proběhl již čtrnáctý ročník tradičního jarního pochodu. Start byl u MŠ, kde děti obdržely kartičky, do kterých jim bylo zapisováno během trasy a v cíli ( rybářská chata) splnění úkolů. A co si děti mohly všechno vyzkoušet? Po trase si prověřily znalosti z přírody a v cíli měly zastávky u pohádkových bytostí spisovatele Václava Čtvrtka, kde plnily nejrůznější úkoly.  U Rumcajse zatloukaly hřebíky a zavazovaly boty, u Česílka lovily ryby, u Křemílka a Vochomůrky skládaly puzzle, u Makové panenky navlékaly korálky, u hajného Robátka trefovaly plechovky a u  víly Amálky lepily čelenky.

Vítaným zpestřením pro děti i dospělé byly projížďky na rybníku v nafukovacím člunu, které pro ně připravil místní Sbor dobrovolných hasičů. Akce se celkem zúčastnilo 40 dětí v doprovodu rodičů, 11 pořadatelů a 5 pomocníků ze školy.

(jj)

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu