POSLEDNÍ SETKÁNÍ – HEIDENAU

09.06.2019 15:14

V rámci projektu česko-německé spolupráce „Společně se učit a poznávat dělá radost“ proběhlo v pondělí 3. 6. poslední setkání v tomto školním roce. Osm předškoláků vyjelo v doprovodu paní učitelky Alenky a Jiřky a delfínkové babičky do německého Heidenau. Akce byla tentokrát zaměřena na oslavu Dne dětí a proběhla v areálu přírodního parku se spoustou dřevěných zákoutí. Po přivítání
a malé svačince i naše děti dostaly žlutá trička a mohly si vyzkoušet různé aktivity – zatloukání hřebíků na střeše, výrobu dřevěných lodiček a rámečků, skákací hrad, fotbal, malování na obličej, prolézačky. Po společném obědě – grilované klobásky a letní bramborový salát, zelenina – následovalo osvěžení v bazénku a pak nás již čekala cesta vlakem zpátky domů. Ani dospěláci nezaháleli a domluvili se na dalším pokračování spolupráce v novém školním roce, to znamená napsání nového projektu v rámci programu Odmalička Tandem. Tentokrát se zaměříme na seznamování se s historií obou zemí.