ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
06.01.2020

Dne 20. 12. 2019 se žáci osmé a deváté třídy zúčastnili projektu Stopy totality. Projekt mapuje období padesátých let v poúnorovém Československu. Příběhy pamětníků zaznamenávali žáci základních, středních škol a gymnázií. Z výstupů vznikla výstava o 12 panelech, která nyní slouží v praxi nejen jako výstava, ale i jako ověřené průřezové téma (formování osobnosti, osvojení si důležitých dovedností …

Zobrazit celý článek


17.12.2019

Ve čtvrtek 12. prosince se na obou třídách sešlo celkem dvacet dětí v doprovodu rodičů, prarodičů i sourozenců k tradičnímu adventnímu posezení. Společně jsme si pokusili navodit tu správnou vánoční pohodu zpíváním vánočních písní a koled, hrou na hudební nástroje, vánočními hádankami, básničkami s pohybem. Do her se zapojili i rodiče, vytvořili jsme adventní věnec a svěřili jsme se se svými vánoč…

Zobrazit celý článek


PROJEKT „SOUSEDNÍ SVĚTY“

09.07.2018 18:06

Naše mateřská škola se přihlásila do projektu „Sousední světy – Nachbarwelten“, který dětem a pedagogům zábavnou formou a pomocí jazykové animace zprostředkoval informace a nejrůznější zajímavosti o Německu a jeho jazyku. Pomohl také dětem s tvorbou mediálního projektu a podpořil naše zařízení v přeshraniční spolupráci. Medinautka, pro děti  „delfínková babička“ nás v zatím sedmi setkáních provázela pomocí kamaráda delfínka Dila v obou jazycích světem kolem nás. V dopoledních aktivitách pracovala se skupinou starších dětí, frontálně probíhalo promítání. Děti si osvojily názvy barev, pozdravy, přání, poděkování v německém jazyce. Děti zaujaly masáže a relaxační praktiky, které si vzájemně vyzkoušely. 19. 6. naší školku navštívily děti z německého Heidenau, které společně si s našimi dětmi hrály, sportovaly, soutěžily a prohlédly si naší budovu a zahradu. 27. 6. jsme na oplátku zavítali s dvanácti staršími dětmi do Heidenau. Úspěšně jsme zvládli cestu vlakem, v Pirně na nás čekala „delfínková babička“ a společně jsme dorazili do německé školky, kde nás mile přivítali. Následovala prohlídka celého areálu, hry na zahradě, mazlení s králíčky a morčátky, společný oběd a klidové hry v herně. Největším zážitkem nakonec byl sjezd tobogánem přímo ze třídy na zahradu. Po oboustranné dohodě jsme se domluvili na pokračování spolupráce mezi našimi školami, tedy podáme žádost o dotace v projektu Odmalička – Tandem. Vzájemné návštěvy proběhnou v období září až prosinec 2018.              

Alena Jarolímová, Mgr. Jiřina Jirmanová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu