ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
27.06.2019

Dne 25. června proběhl na obou stupních základní školy projektový den, jehož cílem bylo upevnit znalosti a dovednosti žáků při vzniku mimořádné události. Ráno budovou druhého stupně otřásl výbuch, následovala evakuace a příjezd jednotek hasičů, kteří provedli potřebná opatření a vynesli zraněné. Jednalo se o cvičný zásah Sboru dobrovolných hasičů Dolní Poustevna a Vilémov. Následně se žáci přesunu…

Zobrazit celý článek


27.06.2019

Svátek dětí oslavili žáci 2. třídy ve sportovní hale, kam byli pozváni třídní učitelkou. V sobotu 1. června se v ranních hodinách všichni sešli před školou 1. stupně a natěšení na pohybové hry a soutěže vyrazili k hale. Smyslem společně stráveného dopoledne byla ale prvořadá zábava, radost z pohybu, utužení kolektivu a vytvoření pevnějších vazeb ve třídě. Mgr. Jana Bryndová

Zobrazit celý článek


PROJEKT „SOUSEDNÍ SVĚTY“

09.07.2018 18:06

Naše mateřská škola se přihlásila do projektu „Sousední světy – Nachbarwelten“, který dětem a pedagogům zábavnou formou a pomocí jazykové animace zprostředkoval informace a nejrůznější zajímavosti o Německu a jeho jazyku. Pomohl také dětem s tvorbou mediálního projektu a podpořil naše zařízení v přeshraniční spolupráci. Medinautka, pro děti  „delfínková babička“ nás v zatím sedmi setkáních provázela pomocí kamaráda delfínka Dila v obou jazycích světem kolem nás. V dopoledních aktivitách pracovala se skupinou starších dětí, frontálně probíhalo promítání. Děti si osvojily názvy barev, pozdravy, přání, poděkování v německém jazyce. Děti zaujaly masáže a relaxační praktiky, které si vzájemně vyzkoušely. 19. 6. naší školku navštívily děti z německého Heidenau, které společně si s našimi dětmi hrály, sportovaly, soutěžily a prohlédly si naší budovu a zahradu. 27. 6. jsme na oplátku zavítali s dvanácti staršími dětmi do Heidenau. Úspěšně jsme zvládli cestu vlakem, v Pirně na nás čekala „delfínková babička“ a společně jsme dorazili do německé školky, kde nás mile přivítali. Následovala prohlídka celého areálu, hry na zahradě, mazlení s králíčky a morčátky, společný oběd a klidové hry v herně. Největším zážitkem nakonec byl sjezd tobogánem přímo ze třídy na zahradu. Po oboustranné dohodě jsme se domluvili na pokračování spolupráce mezi našimi školami, tedy podáme žádost o dotace v projektu Odmalička – Tandem. Vzájemné návštěvy proběhnou v období září až prosinec 2018.              

Alena Jarolímová, Mgr. Jiřina Jirmanová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu