ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
29.06.2020

V pátek 26. 6. 2020 proběhlo již tradiční rozloučení deváťáků se základní školou v Centru setkávání. Poslední školní den se se šestnácti deváťáky rozloučili paní ředitelka Olga Diessnerová, starosta města Robert Holec, Vlasta Zbořilová – tř. uč. 1. – 5. třídy a Dana Tobišková – tř. uč. 6. – 9. třídy. Žákům přejeme hodně štěstí při dalším studiu.

Zobrazit celý článekRozhovor s panem Davidem Růžičkou

20.11.2019 11:05

Dne 8.11.2019 k nám do školy zavítal  pan David Růžička, popovídali jsme si nejen o kulturistice, které se věnuje, ale také o zdravém životním stylu.

Jak dlouho se věnujete kulturistice­? - Cvičím již 13 let, ale na soutěž Partner Cup jsem se připravoval jeden rok.

Co Vás ke kulturistice a k cvičení přivedlo? – Vedlo mě k tomu to, že jsem si chtěl splnit sen. A to i odstartovalo mé cvičení. Už jsem nechtěl jen sedět doma u počítače a ani jsem už nechtěl vypadat tak, jak jsem vypadal. Potřeboval jsem sám se sebou něco udělat.

Jakému sportu jste se věnoval? – Bylo jich více. Na začátku to byl fotbal, ale utrpěl jsem zranění, takže jsem začal chodit do posilovny. Pak také například bojové sporty a trojboj.

Jaké to bylo na Vaší první soutěži? – Na mé první soutěži to bylo úžasné. Cítil jsem se velice dobře, a proto  nervozita zcela odpadla. Navíc jsem se mohl po půl roce zakousnout do sladké tyčinky. Ke konci  tréninku byl totiž povolený cukr.

Jak vypadala Vaše příprava a trénink na soutěž? – Ta samotná příprava těsně před soutěží trvala 6 dní a musel jsem denně cvičit minimálně 2 hodiny v kuse.  Ze svých 120kg jsem se musel dostat za rok na váhu 90kg. Člověk k tomu potřebuje hodně pevnou vůli. Navíc, já jsem se cítil velice dobře, až na to, že jsem byl vyčerpaný. Byly chvíle, kdy jsem přemýšlel, jestli tohle opravdu chci. Občas jsem byl tak vyčerpaný, že jsem i při cvičení usínal. Nejdůležitější je zdraví a kulturistika je někdy na úkor zdraví.  Je to extrémní sport, proto jsem nikdy nechodil do extrému a ani nikdy nepůjdu, už jen kvůli zdraví a rodině. Je jedno, co člověk bude dělat. Jestli budete hrát na klavír nebo posilovat, hlavní je mít nějaký dobrý pocit, který vás naplní.

Podporuje Vás Vaše rodina? – Rodina mě určitě podporuje, ale ze začátku se jim to pochopitelně moc nelíbilo. V přípravě byly těžké chvíle, kdy jsem nevěděl, jestli tohle opravdu chci, ale za dostiučinění  bylo pro mě i rodinu vyvrcholení soutěže, které jsem se v Čelákovicích zúčastnil.

Co je při cvičení nejdůležitější? – Hlavní je fyzička, proto by měl člověk u počítače sedět jen v nějakém rozumném čase.  U cvičení musí mít člověk pevnou vůli, nebo aby Vás případně někdo vedl. Hlavní je pohyb a zdravá strava!

David Růžička také vede v Dolní Poustevně své tréninky, plné motivace a skvělých výsledků.

                                                                            

Alica Ludvíková, Kristýna Šolcová, Ivana Tomková, Veronika Koubková (žačky 9.třídy)

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu