ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
29.06.2020

V pátek 26. 6. 2020 proběhlo již tradiční rozloučení deváťáků se základní školou v Centru setkávání. Poslední školní den se se šestnácti deváťáky rozloučili paní ředitelka Olga Diessnerová, starosta města Robert Holec, Vlasta Zbořilová – tř. uč. 1. – 5. třídy a Dana Tobišková – tř. uč. 6. – 9. třídy. Žákům přejeme hodně štěstí při dalším studiu.

Zobrazit celý článekRozhovor s paní Milenou Záležákovou

20.01.2020 21:03

Co Vás vedlo k tomu, že jste začala malovat? – To je hodně složité. Když mi bylo 50 let, zjistila jsem, že jsem vlastně nikdy nic ve svém životě neudělala, co jsem chtěla. Nesplnila jsem si takové ty své sny. V době, kdy jsem chtěla na střední školu výtvarného umění, to bohužel nešlo. Proto jsem vystudovala učební obor malířka skla. Proto jsem se rozhodla splnit si své sny, když už jsem měla čas a má rodina mne v tom podpořila.

Jak vypadal Váš první obraz? – Namalovala jsem na něj krásné zátiší kopretin, byl veliký metr na osmdesát centimetrů. K mému překvapení se obraz všem velice líbil.

Co Vy a sociální sítě? – Nikdy jsem neměla Facebook nebo Instagram či jiné sociální sítě. Až jednou jsem se rozhodla, si zkusit založit profil a na něj vkládat fotografie mých výtvorů.

Jak jste se dostala k výstavám? – Přes sociální sítě mě kontaktoval jeden známý malíř, který mi nabídl účast na výstavě, kterou pořádal. Líbila se mu má tvorba. Od té doby vystavuji své obrazy i v zahraničí, například ve Švédsku.

Jaké techniky nejčastěji používáte? – Nejraději pracuji s olejovými barvami, dávají mi určitou svobodu, akrylovými barvami a nejčastěji maluji na velká plátna. Můj největší obraz měří přibližně dva metry. V loňském roce jsem také navrhla a namalovala dvě vitráže, jedna je soukromá a druhá je k vidění v Praze.

Prodáváte svá díla? – Ano, prodávám, ale určit cenu je pro mne těžké. Mají pro mě sentimentální hodnotu. Nad některými obrazy trávím i několik měsíců. Obrazy mám nejen u nás, Švédsku, Itálii, ale i v Německu a na Slovensku.

Máte nějaké motto? - Nikdy není pozdě a to, že jsem z Dolní Poustevny, neznamená, že si nemohu plnit své sny.

Alica Ludvíková, Kristýna Šolcová,

Ivana Tomková, Veronika Koubková

žákyně deváté třídy

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu