ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
24.01.2020

Ve čtvrtek 23. ledna 2020 se konalo třetí kolo soutěže DUHA. Tentokrát jsme jeli až do Varnsdorfu na zimní stadion. Základní škola Varnsdorf připravila pro soutěžící 3 disciplíny: „opičí“ dráhu, závodní okruh a turnaj v hokeji. Disciplín se zúčastnili tito žáci: Tereza Pavlovičová, Petra Vlasáková, Alena Čáchová, Jirka Kramer, Tomáš Jírovský a Marie Salabová. Naši soutěžící se velmi snažili a tak …

Zobrazit celý článek


23.01.2020

Vánoce, vánoce odcházejí, a tak nám nastal opět čas prohlídky betléma. Tentokrát jsme vyrazili ze třídou Sluníček ne do našeho místního kostela, ale linkovým autobusem do Rumburka. V muzeu jsme měli možnost prohlédnout si betlémů hned několik – např. keramické, dřevěné, papírové, z kukuřičného šustí, z perníku, od dětí i dospěláků. Nechyběl ani historický, sto let starý. Na závěr se pak děti zapoj…

Zobrazit celý článek


Rozhovor s paní Milenou Záležákovou

20.01.2020 21:03

Co Vás vedlo k tomu, že jste začala malovat? – To je hodně složité. Když mi bylo 50 let, zjistila jsem, že jsem vlastně nikdy nic ve svém životě neudělala, co jsem chtěla. Nesplnila jsem si takové ty své sny. V době, kdy jsem chtěla na střední školu výtvarného umění, to bohužel nešlo. Proto jsem vystudovala učební obor malířka skla. Proto jsem se rozhodla splnit si své sny, když už jsem měla čas a má rodina mne v tom podpořila.

Jak vypadal Váš první obraz? – Namalovala jsem na něj krásné zátiší kopretin, byl veliký metr na osmdesát centimetrů. K mému překvapení se obraz všem velice líbil.

Co Vy a sociální sítě? – Nikdy jsem neměla Facebook nebo Instagram či jiné sociální sítě. Až jednou jsem se rozhodla, si zkusit založit profil a na něj vkládat fotografie mých výtvorů.

Jak jste se dostala k výstavám? – Přes sociální sítě mě kontaktoval jeden známý malíř, který mi nabídl účast na výstavě, kterou pořádal. Líbila se mu má tvorba. Od té doby vystavuji své obrazy i v zahraničí, například ve Švédsku.

Jaké techniky nejčastěji používáte? – Nejraději pracuji s olejovými barvami, dávají mi určitou svobodu, akrylovými barvami a nejčastěji maluji na velká plátna. Můj největší obraz měří přibližně dva metry. V loňském roce jsem také navrhla a namalovala dvě vitráže, jedna je soukromá a druhá je k vidění v Praze.

Prodáváte svá díla? – Ano, prodávám, ale určit cenu je pro mne těžké. Mají pro mě sentimentální hodnotu. Nad některými obrazy trávím i několik měsíců. Obrazy mám nejen u nás, Švédsku, Itálii, ale i v Německu a na Slovensku.

Máte nějaké motto? - Nikdy není pozdě a to, že jsem z Dolní Poustevny, neznamená, že si nemohu plnit své sny.

Alica Ludvíková, Kristýna Šolcová,

Ivana Tomková, Veronika Koubková

žákyně deváté třídy

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu