ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
27.06.2019

Dne 25. června proběhl na obou stupních základní školy projektový den, jehož cílem bylo upevnit znalosti a dovednosti žáků při vzniku mimořádné události. Ráno budovou druhého stupně otřásl výbuch, následovala evakuace a příjezd jednotek hasičů, kteří provedli potřebná opatření a vynesli zraněné. Jednalo se o cvičný zásah Sboru dobrovolných hasičů Dolní Poustevna a Vilémov. Následně se žáci přesunu…

Zobrazit celý článek


27.06.2019

Svátek dětí oslavili žáci 2. třídy ve sportovní hale, kam byli pozváni třídní učitelkou. V sobotu 1. června se v ranních hodinách všichni sešli před školou 1. stupně a natěšení na pohybové hry a soutěže vyrazili k hale. Smyslem společně stráveného dopoledne byla ale prvořadá zábava, radost z pohybu, utužení kolektivu a vytvoření pevnějších vazeb ve třídě. Mgr. Jana Bryndová

Zobrazit celý článek


Sportovní olympiáda MŠ

29.05.2016 15:47

Dne 26. 5. 2016 se uskutečnila první sportovní olympiáda mateřských škol Šluknovského výběžku, která se konala v Jiříkově. Sportovního klání se zúčastnilo celkem devět mateřských škol. Každou z nich zastupovalo desetičlenné družstvo většinou předškoláků. Olympiáda byla zahájena olympijským pochodem a slavnostních zapálením ohně.
Sportovci soutěžili v 8 disciplínách – hod do dálky, hod na koš, hod na cíl, skok z místa, slalom s overbalem, střelba do branky a štafeta. Po ukončení všech disciplín byl pro děti připraven bohatý doprovodný program – prohlídka aut městské policie, hasičů a sanitky, cvičení se psy, skákací hrad. Olympiáda byla zakončena slavnostním nástupem, vyhodnocením a vypouštěním balónků.
Z olympiády si všichni sportovci dovezli medaile, drobné ceny a pohár. Za naší mateřskou školu se zúčastnili – Štěpán Kerbl, Štěpán Ungr, Adam Běhunčík, Matěj Kalčík, Jakub Schwarc, František Rada, Lucie Tesaříková, Adéla Šmatová, Alice Streuftauová, Marcel Engler, Tomáš Petřík, Zuzanka a Nina Ungrová  a skončili na předposledním místě. Důležité je ne vyhrát, ale zúčastnit se.

Příští rok se opět určitě zúčastníme a jistě se posuneme na žebříčku umístění.

Petra Holešovská

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu