ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
14.06.2019

V úterý 11. 6. 2019 se 33 dětí z mateřské školy zúčastnilo vzdělávací akce se zaměřením na podporu přírodovědné gramotnosti. Děti v učebně druhého stupně se hravým, zábavným a hlavně poučným způsobem seznámily s taji vědních oborů jako fyzika a chemie. Děti sledovaly i se aktivně podílely na různých pokusech. Mgr. Jiřina Jirmanová Té samé akce se zúčastnili i žáci prvního a druhého stupně. Pan l…

Zobrazit celý článek


12.06.2019

Ve středu 5. 6. 2019 jsme se společně s osmáky vydali na třídenní výlet do města Staré Splavy. Po ubytování v chatkách jsme se šli smočit do nedalekého Máchova jezera. Druhý den jsme se vydali na zříceninu hradu Bezděz, kde jsme se díky zajímavému výkladu dozvěděli o historii hradu. Ve volném čase jsme hráli míčové hry.Třetí den nás čekala cesta domů. Ačkoliv se nám moc domů nechtělo, museli jsme,…

Zobrazit celý článek


Sportovní olympiáda MŠ

29.05.2016 15:47

Dne 26. 5. 2016 se uskutečnila první sportovní olympiáda mateřských škol Šluknovského výběžku, která se konala v Jiříkově. Sportovního klání se zúčastnilo celkem devět mateřských škol. Každou z nich zastupovalo desetičlenné družstvo většinou předškoláků. Olympiáda byla zahájena olympijským pochodem a slavnostních zapálením ohně.
Sportovci soutěžili v 8 disciplínách – hod do dálky, hod na koš, hod na cíl, skok z místa, slalom s overbalem, střelba do branky a štafeta. Po ukončení všech disciplín byl pro děti připraven bohatý doprovodný program – prohlídka aut městské policie, hasičů a sanitky, cvičení se psy, skákací hrad. Olympiáda byla zakončena slavnostním nástupem, vyhodnocením a vypouštěním balónků.
Z olympiády si všichni sportovci dovezli medaile, drobné ceny a pohár. Za naší mateřskou školu se zúčastnili – Štěpán Kerbl, Štěpán Ungr, Adam Běhunčík, Matěj Kalčík, Jakub Schwarc, František Rada, Lucie Tesaříková, Adéla Šmatová, Alice Streuftauová, Marcel Engler, Tomáš Petřík, Zuzanka a Nina Ungrová  a skončili na předposledním místě. Důležité je ne vyhrát, ale zúčastnit se.

Příští rok se opět určitě zúčastníme a jistě se posuneme na žebříčku umístění.

Petra Holešovská

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu