ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
06.01.2020

Dne 20. 12. 2019 se žáci osmé a deváté třídy zúčastnili projektu Stopy totality. Projekt mapuje období padesátých let v poúnorovém Československu. Příběhy pamětníků zaznamenávali žáci základních, středních škol a gymnázií. Z výstupů vznikla výstava o 12 panelech, která nyní slouží v praxi nejen jako výstava, ale i jako ověřené průřezové téma (formování osobnosti, osvojení si důležitých dovedností …

Zobrazit celý článek


17.12.2019

Ve čtvrtek 12. prosince se na obou třídách sešlo celkem dvacet dětí v doprovodu rodičů, prarodičů i sourozenců k tradičnímu adventnímu posezení. Společně jsme si pokusili navodit tu správnou vánoční pohodu zpíváním vánočních písní a koled, hrou na hudební nástroje, vánočními hádankami, básničkami s pohybem. Do her se zapojili i rodiče, vytvořili jsme adventní věnec a svěřili jsme se se svými vánoč…

Zobrazit celý článek


Sportovní olympiáda MŠ

29.05.2016 15:47

Dne 26. 5. 2016 se uskutečnila první sportovní olympiáda mateřských škol Šluknovského výběžku, která se konala v Jiříkově. Sportovního klání se zúčastnilo celkem devět mateřských škol. Každou z nich zastupovalo desetičlenné družstvo většinou předškoláků. Olympiáda byla zahájena olympijským pochodem a slavnostních zapálením ohně.
Sportovci soutěžili v 8 disciplínách – hod do dálky, hod na koš, hod na cíl, skok z místa, slalom s overbalem, střelba do branky a štafeta. Po ukončení všech disciplín byl pro děti připraven bohatý doprovodný program – prohlídka aut městské policie, hasičů a sanitky, cvičení se psy, skákací hrad. Olympiáda byla zakončena slavnostním nástupem, vyhodnocením a vypouštěním balónků.
Z olympiády si všichni sportovci dovezli medaile, drobné ceny a pohár. Za naší mateřskou školu se zúčastnili – Štěpán Kerbl, Štěpán Ungr, Adam Běhunčík, Matěj Kalčík, Jakub Schwarc, František Rada, Lucie Tesaříková, Adéla Šmatová, Alice Streuftauová, Marcel Engler, Tomáš Petřík, Zuzanka a Nina Ungrová  a skončili na předposledním místě. Důležité je ne vyhrát, ale zúčastnit se.

Příští rok se opět určitě zúčastníme a jistě se posuneme na žebříčku umístění.

Petra Holešovská

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu