Vzdělávací seminář Památník Terezín

11.06.2019 21:09

V pondělí 10. 6. 2019 se žáci osmé a deváté třídy zúčastnili vzdělávacího semináře v Památníku Terezín. V úvodní části jim byla představena historie města Terezín v době RU monarchie a role města a Malé pevnosti v období 2. světové války. Následovala prohlídka muzea Ghetta a města s expozicemi z období, kdy město sloužilo jako ghetto pro československé Židy a Židy z dalších evropských měst. V druhé části semináře žáci navštívili Malou pevnost Terezín, která za okupace sloužila jako vězení Gestapa.

Bc. Dana Tobišková