ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 40782 Dolní Poustevna
24.01.2020

Ve čtvrtek 23. ledna 2020 se konalo třetí kolo soutěže DUHA. Tentokrát jsme jeli až do Varnsdorfu na zimní stadion. Základní škola Varnsdorf připravila pro soutěžící 3 disciplíny: „opičí“ dráhu, závodní okruh a turnaj v hokeji. Disciplín se zúčastnili tito žáci: Tereza Pavlovičová, Petra Vlasáková, Alena Čáchová, Jirka Kramer, Tomáš Jírovský a Marie Salabová. Naši soutěžící se velmi snažili a tak …

Zobrazit celý článek


23.01.2020

Vánoce, vánoce odcházejí, a tak nám nastal opět čas prohlídky betléma. Tentokrát jsme vyrazili ze třídou Sluníček ne do našeho místního kostela, ale linkovým autobusem do Rumburka. V muzeu jsme měli možnost prohlédnout si betlémů hned několik – např. keramické, dřevěné, papírové, z kukuřičného šustí, z perníku, od dětí i dospěláků. Nechyběl ani historický, sto let starý. Na závěr se pak děti zapoj…

Zobrazit celý článek


Školní akce

Škola se pravidelně zúčastňuje sportovních turnajů v rámci Šluknovské ligy (fotbal, přehazovaná, košíková, florbal, vybíjená, lehká atletika).


Pro žáky druhého stupně každý rok organizuje mezitřídní turnaj - chlapci soutěží ve fotbale, děvčata ve vybíjené.
Tradiční celoroční akcí, které se zúčastňují žáci školy, je soutěž Duha. Jde o soutěž sedmých tříd základních škol Šluknovského výběžku, ve které si žáci měří síly v zajímavých disciplínách, ať přírodovědných, matematických, fyzikálních, nebo výtvarných, či sportovních. 

Velmi oblíbené jsou tak zvané noci s Andersenem, noci, kdy děti z MŠ i ZŠ tráví celou noc ve škole. Před spaním je věnován velký prostor pohádkám a hrám.


Pro děti třetích a čtvrtých tříd a mateřské školy organizuje škola plavecký výcvik, pravidelně se pořádají tematické zájezdy, exkurze, připravují se pravidelné projektové dny,školní akademie, pokračuje spolupráce se ZŠ ve městě Sebnitz.


Vánoční náladu  umocňuje jeden z prosincových dnů, který je celý věnován kucení a přípravě vlastního programu. Z výrobků pak žáci připraví výstavu, kterou zpestří svými vystoupeními. Obdobná akce se opakuje i před Velikonocemi.

Na obou stupních probíhají evropské projekty "Ovoce a zelenina do škol" a "Mléko do škol"..

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu